Dell Inspiron 15R 5521 Yükseltme tavsiyesi

Ataberk Er

Hectopat
Bilgisayarım laptop ve buna belli bir yükseltme yapmak istiyorum. PC özellikleri:
İşlemci Intel Core™ i5 işlemci modeliıntel® Core™ i5-3317u işlemci, hızı 1.70 GHz turbo ile 2.4 GHz oluyor. Sistem belleği 8 GB 1600 MHz (DDR3), sabit disk (HDD)1 TB, ekran kartı hafızası 2 GB paylaşımsız ekran kartı AMD Radeon HD 8730M.
Sorum şu; SSD alsam ve RAM değişimi yapsam 16 GB'ye yükseltsem acaba performans nasıl artar? Aida64'den baktım anakartım 16 GB destekliyor. Bakmak isteyen olursa PC modeli Dell inspiron 15R 5521. GTA 5 fivem'de genelde 30-35 FPS alıyorum. En düşükte en fazla kaç olur FPS artışı? Çünkü şu an PC bayağı dolu. Boş yer 220 GB var. Bu yüzden ufak kasmalar mevcut. Performans olarak ne kadar bir artış olur? SSD ve HDD aynı anda kullanmayı düşünüyorum. DVD-ROM mu çıkartmak gerek? Bunun hakkında da bilgisi olan varsa yazabilir mi? Yardım ederseniz sevinirim. Uygun parça linkleri de atabilirseniz sevinirim.

Bilgisayarım laptop ve buna belli bir yükseltme yapmak istiyorum. PC özellikleri:
İşlemci Intel Core™ i5 işlemci modeliıntel® Core™ i5-3317u işlemci, hızı 1.70 GHz turbo ile 2.4 GHz oluyor. Sistem belleği 8 GB 1600 MHz (DDR3), sabit disk (HDD)1 TB, ekran kartı hafızası 2 GB paylaşımsız ekran kartı AMD Radeon HD 8730M.
Sorum şu; SSD alsam ve RAM değişimi yapsam 16 GB'ye yükseltsem acaba performans nasıl artar? Aida64'den baktım anakartım 16 GB destekliyor. Bakmak isteyen olursa PC modeli Dell inspiron 15R 5521. GTA 5 fivem'de genelde 30-35 FPS alıyorum. En düşükte en fazla kaç olur FPS artışı? Çünkü şu an PC bayağı dolu. Boş yer 220 GB var. Bu yüzden ufak kasmalar mevcut. Performans olarak ne kadar bir artış olur? SSD ve HDD aynı anda kullanmayı düşünüyorum. DVD-ROM mu çıkartmak gerek? Bunun hakkında da bilgisi olan varsa yazabilir mi? Yardım ederseniz sevinirim. Uygun parça linkleri de atabilirseniz sevinirim.
SSD alırsan nerdeyse hiç olmaz ama ramde olsa olsa en fazla 5 farkeder.SSD alırsan sadece windows ve oyun açılış hızları artar başka birşey olmaz bence SSD al yeter.

SSD alırsan nerdeyse hiç olmaz ama ramde olsa olsa en fazla 5 farkeder.SSD alırsan sadece windows ve oyun açılış hızları artar başka birşey olmaz bence SSD al yeter.
Yapmışken tam performanslı olsun diye düşündüm. şu anki aldığım değerlerin üstüne çıkar gibi. 30-35 ken 35-40 arası gayet iyi bir değer bence bu bilgisayara göre.

O işlemci yavaş bir işlemci, bütçeni makinayı satıp başka bir makina almak için kullanmak daha iyi bir yaklaşım olabilir.
Satan 1 kişi var o da 1.800 TL ye satıyor ve baya hor kullanılmış ayrıca görüntü 1080p demiş :D 6 7 yıllık kullandığım pc :D 1.200 1.300 gider gibi geliyor gta 5 te rahat oynuyorum pubg vs oynatıyor satmak ne kadar doğru bilemedim

Ederi 1000 lira altı, fiyat biçmesi kolay da o fiyatlara alanı olmuyor. İlan tarihleri zaten belli ediyor.
o yüzden yani alan olmaz 12. sınıf olduğum için yeni sistem almak istemiyorum boşuna yatacak düşündüm ya elimdeki sistemi ufak bir güçlendirme yapayım yada direksiyon seti alayım oda olmadı parayı biriktirip staj parasınla birlikte güzel bir sistem alayım ama ünide rahat edemem yurtta kalacağım için :D napsam bilemedim

Ya dostum pubg nasıl oynuyorsun üni bilgisayar bende de var.hersey düşük ayarda. Dün amd ye kurdum ekran kartını ama yine de verim alamıyorum inanılmaz kasıyor. Internetim fiber 35 mb. Silahi yerden alana kadar oyun bitmiş oluyor. Bilgisayarda 690 gb boş alan var. Çok ısınıyor diye soğutucu aldım. Çok ısınıyor derken yumurta kir ye ama yine de pubg olmuyor varsa taktik söyler mısın aynı pc.

Geri
Yukarı