Çözüm Dell Inspiron 15R N5110 Windows 10 nasıl kurulur?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bu modelde Windows 10 kurulumu biraz zahmetli olabiliyor. Sebebi de Windows 10 çıktığında bu modele Windows 10 için uygun BIOS'un bulunmamasıydı. Öncelikle A11 BIOS'u indirip, çift tıklayıp kuruyoruz yeni BIOS'u fakat BIOS'un güncellenebilmesi için cihazda en az %10 şarj olmalı. Eğer bataryanız ölüyse benim gibi batarya almanız gerekecek. BIOS'u kurduktan sonra Windows 10 kurulum USB'si hazırlayacağız fakat USB UEFI olmamalı çünkü cihazda UEFI desteği yok. Eski BIOS MBR olarak hazırlayın. Artık sorunsuz şekilde Windows 10 kurulumunu yapabilirsiniz.

Dell Inspiron 15R N5110 Service Tag: 76NPKR1 BIOS

Hocam ben Windows 10 kurduktan sonra USB 3.0 portları çalışmadı. İnternette yabancı forumlarda da gördüğüm kadarıyla Windows 10 için USB 3.0 sürücüleri maalesef yok sadece Windows 7'de sürücüler var. Sizde de durum böyle mi yoksa çalışıyor mu ? Çünkü tekrar geri Windows 7 yükledim USB 3.0 portları çalışıyor.

Hocam ben Windows 10 kurduktan sonra USB 3.0 portları çalışmadı. İnternette yabancı forumlarda da gördüğüm kadarıyla Windows 10 için USB 3.0 sürücüleri maalesef yok sadece Windows 7'de sürücüler var. Sizde de durum böyle mi yoksa çalışıyor mu ? Çünkü tekrar geri Windows 7 yükledim USB 3.0 portları çalışıyor.
Ben tekrar Windows 8'e geçiş yaptım. Daha stabil çalışıyor.

Geri
Yukarı