Dell Inspiron 15R Oyun Oynarken Kasma Sorunu

meraklıoyuncu

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Oyun açtığım zaman, 5 dakika kasmadan oynuyorum. Sonra 10 saniyede bir 3-4 saniyelik kasmalar oluşuyor. Bilgisayarım laptop, Dell Inspiron 15R modeli.

Oyun açık değilken sıcaklık değerleri bu şekilde:

önce.png

Oyun açıkkende bu şekilde:

sonra1.jpg

Çözümünü yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Sorunu bilen kimse yokmu ?

Son düzenleme:
Tam model belirtir misiniz? Maalesef ki aşırı ısınma var bilgisayarınızda bende aynı sorunu yaşamıştım içini açıp kaliteli bir termal macun yenilemesi ve fan temizlemesi yaptım sıcaklıklar düşmüştü oldukça. Yapmadıysanız yapmanızı tavsiye ederim.

Tam model belirtir misiniz? Maalesef ki aşırı ısınma var bilgisayarınızda bende aynı sorunu yaşamıştım içini açıp kaliteli bir termal macun yenilemesi ve fan temizlemesi yaptım sıcaklıklar düşmüştü oldukça. Yapmadıysanız yapmanızı tavsiye ederim.
Bilgisayarımın modeli Dell Inspiron 5521 15R. Bilgisayarı alalı yaklaşık 6 sene oldu, ve alındığından beri hiç termal macun değişikliği ve fan temizlemesi yapılmadı. Dediğiniz gibi ondan olabilir.

Bilgisayarımın modeli Dell Inspiron 5521 15R. Bilgisayarı alalı yaklaşık 6 sene oldu, ve alındığından beri hiç termal macun değişikliği ve fan temizlemesi yapılmadı. Dediğiniz gibi ondan olabilir.
Ben iki sene sürmedim anında 100 derecelere ulaşıyordu mutlaka termal macun ve fan yenilemesi yapmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı