Dell Inspiron 3521 Adaptörden Cızırtı Sesi Geliyor

emreexxl

Hectopat
Herkese iyi sosyaller. Bugün laptopu televizyona HDMI ile bağlamış, After Effects'te takılıyordum. TV'nin ekranı karardı, giriş olmadığı uyarısını verdi. Laptoptan HDMI kablosunu çıkarınca laptop ekranı gayet çalışıyordu. HDMI kablosu bozuldu sandım. Hemen ardından adaptörün cızırdadığını duydum, bataryasız kullanıyorum bu arada. Bu ikisi arasında ilişki var mıdır? Ayrıca az önce oyuna gireyim dedim, 2 kez oyuna girer girmez cihaz kapandı.
Tam olarak anlamadığım şey, adaptör bozuksa, bundan kaynaklı oyunda kapanma yapar mı? Ayrıca HDMI ile TV'ye görüntü vermeme durumu olur mu?
Durduk yere ekran kartının bozulması mümkün mü?
Aygıt yöneticisinde ekran kartı çalışıyor olarak görünüyor.
Düzenleme: Gerekli olan bilgi varsa paylaşabilirim. Söylemeniz yeterli. Açıkçası bu konuda beynim duraksamış durumda, nerede sorun olabilir, neyi paylaşmam gerekir bilmiyorum şuan. Yönlendirmeniz benim için çok iyi olur.

Dosya Ekleri

• IMG20210216231209.jpg
    IMG20210216231209.jpg
    59,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bugün tamirci ile görüştüm. Yeni adaptörle de denediklerini söylediler ancak yine de oyun açılır açılmaz anında kapanıyor, ısınma söz konusu değil. Kuzey köprüsünün arızalı olduğunu söylediler. Sizce ne yapmalıyım?

Ek masraf çıkarmak için öyle demediklerinden emin olmak lazım. Bulabilirsen yeni bir adaptörle tek tek her parçayı stress test'e sok, frekansları, voltajları ve sıcaklıkları takip et. Değerlerde bir anormallik olmamasına rağmen yine kapanırsa o zaman anakart tamiri yaptırılabilir diye düşünüyorum.

Haklısınız hocam, yalnız birşey merak ediyorum. Masraf çıkarmak istememiş olabilirler mi acaba? Çünkü anakart tamir fiyatını sorduğumda elimizde anakart yok, siz temin etmelisiniz diye cevap aldım. Yani bu durumda adamlara inanıp, bilgisayarımın öldüğünü kabullenmem gerekiyor mu?
Dün cihazı tamirciden geri aldım. Yüksek performanslı AMD ekran kartını devre dışı bırakıp, Intel HD Graphics ile oyun açınca cihaz kapanmıyor. Söylendiği gibi, anakart problemi olabilir mi? Doğrulamak için soruyorum, çünkü 3-4 yıldır kullandığım cihazı parçalara ayırıp satacağım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı