Dell Inspiron 3576 laptoptan gelen cızırtı sesi

Maxen

Hectopat
Dell Inspiron 3576 marka model laptop kullanmaktayım. Bu sıkıntıyı gidermek için yapmadığım kalmadı ama lanet olasıca halen devam ediyor. Bilgisayara kaç kere high-level format attım ama sorunu çözemedim. Bilgisayara temiz sekilde Windows 10 kuruyorum ve güncellemeleri denetle bölümünden her şeyi güncelliyorum. Buraya kadar sıkıntı yok... Dell Support > drivers bölümüne girip eksik olan driverları taratıyorum ve 5-6 tane driver çıkıyor. Onları yükleyince bilgisayarın cızırtı mesaisi başlıyor. Eğer onları kurmazsam bilgisayar sanki randımanlı çalışmaz gibi geliyor ve doğru, driverlar güncel ve her türlü iyileştirme ve performans artışı sağlıyor. Bu cızırtı her yarım saatte bir oluyor ve 1 saniye sürüyor belki sürmüyor. Normal film izlerken, oyun oynarken fark etmiyor. Eğer Dell'in sitesinden driverları yüklemezsem cızırtı olmuyor. Şu anda Dell driversdan tüm driverları yüklediğim için yine cızırtı yapıyor. Bunu format atmadan nereden kaynaklandığını bulma şansım var mı? Cızırtı hoparlör veya sesle alakalı değil. Driver bölümünden yonga setiyle alakalı driverlardan herhangi bir tanesi bu soruna yol açtığını düşünüyorum. Her seferinde bunları kurunca bilgisayar bozuluyor. 5-6 tane olduğu için hangisinin neden olduğunu bulmak zor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın diskinde bad sector oluşmuş olabilir kurduğunuz driverlarsa diskin bad sectorlü kısmına geliyor olabilir.
Harddisk ve ssd farketmiyor ikisinede kurdum windows 10'u. Bunu sadece belli driverlari yüklediğim zaman yapiyor bunu teşhis etmek mümkün değilse yine format atıp driver kurmayacağim. Başka yolu yok sanırım. Driverda bir bozukluk var.

Yonga seti driverları bunlar. Bunları kurunca cızırtı başlıyor. Ama hangisi yüzünden olduğunu bilmiyorum. Sanırım bunları güncellemicem.

Dosya Ekleri

• driverss.png
    driverss.png
    41,6 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı