Çözüldü Dell Inspiron 3521 Mojave Kurulum Sonrası Boot Problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NsLion

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, son yayınlanan videodan yola çıkarak ilgili programları ve imajı indirip kurulum yaptım. Disk silme işlemi akabinde yaptığım kurulum sonrasında bilgisayar kendini restart etti ve yine boot ekranından config bölümünden intelmobile i seçip başlattım ancak aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaştım. Google da aradım fakat elle tutulur bir bilgi bulamadım.

Laptop Marka Model : Dell Inspiron 3521 (Service Tag: FS21HW1)

Yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar.

400890

Sistem bilgileriniz (donanım) nedir? USB içerisinde KEALEFI --> kealOS_Dosyalar_Files klasörüne gidip laptop configleri klasörüne ulaşın ve dahili grafik kartınıza uygun config.plist dosyası ile sistemi açmayı deneyiniz.

8GB Ram (1333Mhz)
İ5 3337 U İşlemci
ATI Readon HD 7670 GPU (1GB Paylaşımsız)
Dediğinizi deneyeceğim. Benim dahili kartım HD4000 serisi imiş.
İyi bayramlar bu arada.
Denediklerim :
config_HD4000_1366x768 -- Elma logosunda takıldı. 30DK civarı bekledim fakat gelişme olmadı.
config_HD4000_1366x768_6series -- Elma logosunda takıldı.
config_HD4000_1600x900 -- Elma logosunda takıldı.
config_HD4000_1600x900_6series -- Elma logosunda takıldı.
config_HD4600_4400_4200 -- Elma logosunda takıldı.

Bu config leri seçip ek olarak yine disk seçim ekranında boşluğa basıp -x -v seçeneklerini seçinde aldığım hata :
BSD process name correspondling to current thread: Unknown
Attempting system restart ... MACH Reboot
Üstteki yorumumu düzenleyemiyorum buradan devem edeyim:

config_HD4000_1366x768 confiğine ek olarak verbose (-v) aktifleştirdiğimde ise aldığım hata şu şekilde :
Error allocating 0x10aa0 pages 0x0000000001086000 alloc type 2
Coldn't allocate runtime area

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümün nedir ?
BIOS um da bu şekilde.
Bu Konudaki CLOVEREFI bağlantısındaki dosyaları indirdim ve flashdiskdeki gerekli yerlere attım. Bilgisayarı açtım direkt olarak boot etti ve elma logosundaki altında timebar çıktı. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekledi artık bu da olmayacak diyerek flashdisk i çıkarttım ve 15 saniye kadar sonra ekran 4 e bölünmüş şekilde bir görüntü geldi ekteki gibi. Ondan ilerisine de gitmedi.
401202
401203

Tekrar eski CLOVER dosyamı flashdisk e attım ve içine config.plist dosyalarını attım ancak eskisi gibi hata aldım.
Tekrar sistemi kapattım biraz bekledim açtım şu anda ülke seçim ekranındayım. Olursa Geri dönüş yapacağım.
Evet. Başarılı şekilde kurulumu gerçekleştirdim. Yukarıdaki bahsettiğim konuda bulunan config.plist ile sorunu aştım.
Destek ve ilginiz için teşekkür ederim.
1.jpg

2.jpg

3.jpg

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı