Dell Inspiron 3537 işlemci GHz sabitleniyor

kahraman9746

Hectopat
İyi günler dostlarım canlarım hepinize kolay gelsin benim sorunum Dell Inspiron 3537 PC'min i5 4200U model işlemcisi ile alakalı. İnternette baktığımda 1.60GHz ile 2.60GHz arası yazıyor fakat PC boşta çalışırken işlemci 2.40GHz'lerde gezip PUBG Mobile oyununa girdiğimde 3-4 dk sonra 1.60GHz'ye sabitleniyor. Arada bir geri 2.29'a sabitlenip hemen geri 1.60'a düşüyor. Bu da kasma ve anlık dırrrr diye ses veriyor oyun oynanmaz oluyor. İşlemciyi Full 2.30'larda kullanmak istiyorum oyunda ve işlemci sıcaklığı maksimum 70 dereceye çıkıyor daha üstünde değil ama neden böyle yapıyor? Yardımcı olun (güç seçenekleriyle oynadım-throttle stop denedim-quick CPU denedim hiçbiri kontrol altına alamıyor PC'yi)

Son düzenleyen: Moderatör:
ThrottleStop kesinlikle kullanmayın. Windows'u performans moduna alın ve en düşük işlemci durumunu %100 yapın.

Sorun ne zaman başladı? Daha önce de böyle oluyor muydu? Windows 7 işletim sistemi ile kullandınız mı? Bios güncel mi? Sorunun Windows'tan veya BIOS'tan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. İşlemcin eski ve eski nesil işlemcilerin bazıları Windows 10 ile uyumlu çalışamayabiliyor. Kendim bizzat birçok bilgisayardan deneyimledim. Tavsiyem öncelikle sorularıma cevap vermeniz sonrasında bazı tetkikler uygulayıp sorununuzu çözmeye yardımcı olacağım. :)

Geri
Yukarı