Dell Inspiron 3542 BIOS Downgrade

Sinankaya

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Dell Inspiron 3542 kullanıyorum bir kaç hafta önce BIOS güncellemesi yaparak A12'yi kurdum ancak güncelleme sonrası Bilgisayar deyim yerindeyse kafayı yedi Pil full olmasına rağmen açılmıyor, Kapalıyken bile pili boşaltıyor, pil takılı değilken bilgisayarı kapatıp tekrar açmak istediğimde açılmıyor şarjı söküp tekrar taktığım zaman açılıyor. Bu konuda BIOS downgrade yapmam gerekir diye düşündüm yapamadım. Bu şekilde veya alternatif olarak destek rica ediyorum.

Teşekkürler,

Selamlar...
Konuyu hortlatmış olacağım ama yeni başlık açmaktan iyidir diye düşündüm. Yukardaki arkadaşla aynı sorunu yaşamaktayım. Temiz bir Win 10 yüklemesi yapmadan önce bios güncellemesi de yapayım dedim, yapmaz olaydım. Bilgisayar resmen zıvanadan çıktı. Kapalı iken pil bitiyor, power tuşu sapıttı, kararsızlıklar oluştu. A12 versiyonunu yükledikten sonra oldu bunlar. Dell'in sitesinden A08 versiyonunu indirdim, sistem ona da yükleme izni vermiyor, daha alt sürüm yükleyemezsiniz diyor. Bilgisayarı iş amaçlı kullanıyorum, birkaç gündür çıldırttı beni. Bilen biri varsa lütfen yardım etsin. Eski bios sürümüne nasıl dönebilirim? Problemi yaşayan arkadaş bir çözüm bulabildi mi acaba?

Ekleme:
Bu arada, Dell müşteri hizmetlerini aradım bir muhatap bulamadım, otomatik yönlendirip kapatıyorlar. İndirdiğim bios dosyaları exe şeklinde, doğrudan kendisi yüklüyor. Acaba bu exe dosyasını flash belleğe atıp başka bir yöntemle bios yüklemesi yapmam mümkün mü?

Abiler bu konuyla ilgili bir fikri, önerisi olan yok mu?

ayrıca bu site neden her yazdığımı önceki mesajla birleştiriyor?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı