Dell Inspiron 3542 laptop RAM yükseltme

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Dell Inspiron 3542 (i3-4005u, 4 GB, 500GB, GT 820M 2 GB) laptop var. Bir sitede Max 8 GB desteklediğini gördüm ama emin olamadım. Bu laptop 8 GB RAM destekliyor mu? Ayrica RAM'in modelini internette bulamadım acaba bu laptopun RAM'ini nasıl temin edebilirim?

IMG_20190514_192859.jpeg
IMG_20190514_192851.jpeg
IMG_20190514_192841.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
1.35Vluk(DDR3L) 1600Mhz belleklere bakabilirsin.İşlemci 16GB destekliyor totalde. Mevcut 4 ise o işlemciye sistem belleği olarak 8 yeterli.

RAM'in satıldığı sitenin ismi bilendenal.com ne kadar güvenilir bir bilginiz varmı ? Ayrıca pek sanmasamda RAM uymazsa iade geri alırlar mı ? Son olarak daha önce hiç bilgi sahibi olamadığım için soruyorum tek yapmam gereken 4GB olanı çıkarıp 8GB olanı takmak ve işlem burda bitiyor değilmi ?

Baktığın site iyidir, sorularını direkt onlara sorabilirsin ama uyumsuzluk riski olmaz çünkü bellek sendeki model için test edilmiş ürün. Öte yandan tek slot varsa makinanda, 400 TL vermek yerine,bence 2.el belirttiğim özellikte bir belleği deneyerek de istersen alabilirsin.

Baktığın site iyidir, sorularını direkt onlara sorabilirsin ama uyumsuzluk riski olmaz çünkü bellek sendeki model için test edilmiş ürün. Öte yandan tek slot varsa makinanda, 400 TL vermek yerine,bence 2.el belirttiğim özellikte bir belleği deneyerek de istersen alabilirsin.
Malesef tek slot

Merhaba ben de inspiron 3542 kullanıyorum. Bilgisayar i3 işlemcili ve gerçekten çok kasıyor yükseltmeyle ilgili neler yaptığını ve hangi siteden neyi aldığını yazar mısın acil yükseltmeye ihtiyacım var ama bilgisayara uygun olmayan bir şeyi satın almaktan korkuyorum
Cd boyutunu araştırdım zar zor buldum ama emin değilim 9.5 mm mi?

Son düzenleme:
Merhaba ben de inspiron 3542 kullanıyorum. Bilgisayar i3 işlemcili ve gerçekten çok kasıyor yükseltmeyle ilgili neler yaptığını ve hangi siteden neyi aldığını yazar mısın acil yükseltmeye ihtiyacım var ama bilgisayara uygun olmayan bir şeyi satın almaktan korkuyorum
Cd boyutunu araştırdım zar zor buldum ama emin değilim 9.5 mm mi?
Bu RAM'i aldım. Yalnız herhangi bir DDR3L 1600MHz 1.35V bir RAM'de işini görür. Daha sonradan 2. elden 200'e sattım. Şuan piyasası hakkında bir bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı