Dell İnspiron 3542 Laptop'a SSD Takmak

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Elimde başlıkta belirttiğim laptobun i3 işlemcili modeli bulunmakta. Bu laptop'da HDD bulunmakta ve bu bana çok yetersiz gelmekte. İnternetten araştırdığım kadarıyla CD ROM yerine bir aparat ile SSD takılabiliyormuş ama CD ROM yuvasına takmak HDD ile aynı performansı verir çünkü orası yavaş gibisinden yorumlar okudum. Laptobumdaki HDD'yi CD ROM yuvasına takıp HDD yuvasına SSD takmak istiyorum bu mümkün müdür? Eğer istediğim şeyin bir oluru varsa ne gibi bir yol izlemem gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim. Ayrıca beni 1 sene falan idare edicek ucuz 120GB'lık bir SSD önerisi (dediğim işlemi yapabileceğim) alabilirim.

takabilirsin. İnternette nasıl yapıldığına dair videolar var ordan bakabilirsiniz. Basit işlem zaten. Hız konusunda çok etkilemez. Anlamazsın yani. 550 okuma var en kötü 450 olur oda yeterli.

"Bu arada ssd yi CD rom yerine takmayın harddiski CD rom yerine takın daha çok verim alırsınız. "
"CD okuyucunun bağlı olduğu SATA hattı oldukça yavaş. SSD'yi HDD hızında kullanırsın gibime geliyor."

Gibi yorumlar gördüm o yüzden sordum yoksa benim windowsumu hızlı açsın, oyunlarımı hızlı açsın, mapleri hızlı yüklesin gerisi problem değil.

Merhabalar bizzat aynı laptopun i7 versiyonunu kullanıyorum. Anakart aynı olduğundan dediklerim aynen sizin için de geçerli.

DVD sürücüsünün SATA portu 6 GB/s destekliyor yani bir yavaşlık söz konusu değil. HDD caddy alıyorsunuz, bunu DVD sürücünüzün yerine takıyorsunuz. HDD Caddy'e söktüğünüz HDD'yi takıp, cihazın ana disk portuna SSD'yi takıyorsunuz ve rahatlıkla kullanıyorsunuz. 3 yıldır bu şekilde kullanıyorum, tavsiye ederim.

Merhabalar bizzat aynı laptopun i7 versiyonunu kullanıyorum. Anakart aynı olduğundan dediklerim aynen sizin için de geçerli.

DVD sürücüsünün SATA portu 6 GB/s destekliyor yani bir yavaşlık söz konusu değil. HDD caddy alıyorsunuz, bunu DVD sürücünüzün yerine takıyorsunuz. HDD Caddy'e söktüğünüz HDD'yi takıp, cihazın ana disk portuna SSD'yi takıyorsunuz ve rahatlıkla kullanıyorsunuz. 3 yıldır bu şekilde kullanıyorum, tavsiye ederim.
Ürünün linkini atabilir misin ?

Alıcağım herhangi bir SSD laptobumun HDD yuvasına oturur mu?
Ürünün linkini atabilir misin ?

Alıcağım herhangi bir SSD laptobumun HDD yuvasına oturur mu?
@Mert

Kullandığın HDD Caddy'nin linkini atarmısın?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı