Dell Inspiron 3542 SSD Takmak için HDD Caddy Önerisi

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim laptop ile uyumlu HDD Caddy alacağım. İnternette gezerken şöyle bir yorum gördüm;

"Selamün Aleykum arkadaşlar birkaç hafta önce kworker hatası başlığı 3 ile bir başlık açmış ve laptop DVD ROM yerine ikinci harddiski bağladıktan sonra sistemimde işlemcinin gereksiz yere çalıştığından bahsetmiştim. Çözüm önerisi olarak da tüm sistemi baştan formatlamam gerektiği konusunda bildirim almıştım. Çözüm önerisini denediğimde ise sorunun maalesef devam ettiğini gördüm ve biraz daha detaylı araştırma yapınca sorunun kaynağının satın aldığım HDD caddy'den (harddsik dönüştürücü kutu) kaynaklandığını fark ettim. HDD caddy laptobum ile uyumlu olmadığı için sistem hangi diskin master hangi diskin slave oladuğunu sürekli olarak anlamaya çalışıyor ve arka planda gereksiz yere işlemciyi yoruyordu.

Çözüm: Laptop marka ve modellerine göre uyumluluk modu olan daha kaliteli bir HDD caddy satın almak oldu belki reklam gibi olacak ama Dark Storex x.trax modeli HDD caddy üzerinde iki adet Switch anahtar var bu anahtarların mod ayarları şöyle

AC: HP marka laptoplar
AD: Sony marka laptoplar
BC: Dell ve diğer markalar
BD: IBM & Apple

Sorun hem Linux'da hem de Windows'da ortak kaltesiz mod ayarı olmayan Çinden veya yurt içinden alınmış basit HDD Caddy alırsanız büyük bir ihtimal ile bu sorunu yaşayacaksınız. Başkaları da bu sorunları yaşamasın diye paylaşımı gerekli gördüm teşekkür ederim. "

Bu yorum içime dank etti ve kalitesiz, bana sorun çıkartacak bir HDD Caddy almak istemiyorum. Bu konuda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. N11'de Dark Storex X.tray 42 TL'ye satılıyor. Sizce 42 TL'ye almaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bunda da switch mevcut. Sendeki 9.5mmlik ise takar denersin, jelatini çıkarmadan tabii. Sorun olursa diğer switch ayarlarına getirip bakarsın. Sorun olmazsa kullanır, olursa da iade edersin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı