Dell Inspiron 3567 yavaşlama sorunu

W4D3

Hectopat
Yer
ParaDise
Daha fazla  
Herkese merhaba, uzun yıllardır PC kullanırım az çok tamir bilgimde vardır. Şu an kullanmakta olduğum Dell Inspiron 15 ( i3. 6 nesil DDR4 özelliklerinde ) gayet iyi bir hızda kulanmaktaydim ve memnundum fakat ani bir şekilde birden bire yavaşladı bilgisayarın HDD'sini harddisk kontrol programı ile test ettiğimde quick scan testinde sürenin 2 kat uzadığını gözlemledim ( saglik durumu %100 temiz). 2 ayrı 500 GB SATA 3 HDD'leri USB ıle kontrol ettim harici olarak 40 saniyede biten HDD'leri teker teker diğer HDD ile değiştirip PC'ye format attim yine yavaşlık değişmiyor. HDD tarama suresi 80'de bitiyor yani 2 kat artıyor ve disk kullanımı %100'lere çıkıyor, bilgisayarda yorucu hiçbir uygulama ve oyun olmamasina rağmen sonrasında RAM'larini değiştirirdim 2400 MHz 8 GB DDR4 taktim, sonra 8+4 taktım bana misin demedi hiçbir şey değişmedi. HDD'leri odd soketine takip denedim yavaşlık birtürlü geçmiyor. Bu bilgisayarı eski stabil hızına nasıl getirebilirim? Bir donanım sorunu olduğunu düşünüyorum ama ne olduğunu çözemedim. Hiç böyle bir durumla karşılaşan oldumu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı