Dell Inspiron 3593 alınmalı mı?

Batuhan60

Hectopat
Arkadaşlar ben bir laptop almak istiyorum. 3500 TL'ye Dell Inspiron 3593 8 GB RAM, 256 GB SSD, 1TB HDD, FreeDOS bilgisayar dikkatimi çekti. Eğer kullanan varsa yazabilir mi memnun mu değil mi? + ve -'lerini yazabilir mi ya da aynı fiyata başka önerileriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben aynı serinin farklı bir modelini kullanıyorum. Inspiron 3581. Ben memnunun, belli başlı parçalar hariç serinin genel olarak aynı parçalardan oluştuğunu düşünüyorum. O yüzden genel yorumlar yapacağım aynı seri olduğu için bu cihazda da benzerdir diye düşünüyorum. Cihazın dış tasarımı bence güzel, sade. Üstünde pil ve caps lock ışığı dışında hiçbir ışık yok. Yani HDD, cihaz açık vs olan diğer led ışık göstergeleri yok oldukça sade. Touchpad geniş, kullanımı güzel, Windows 10 touchpad hareketleriyle uyumlu bir sürü hareket ve kontrol atayabiliyorsunuz. Klavye yazım hissini beğeniyorum. En iyisi değil belki ama güzel. Cihazın inceliği tatminkar, bence şık bir cihaz. Sizin modelde de kullanılan HDD benimkiyle aynıysa, Seagate bir HDD olur kendisi, çok sesli çalışıyor. okuma yazma kafasının hareketlerini falan yakından takip edebiliyorsunuz. Bu benim için biraz rahatsız edici. Kullandığım SSD'de sorun olması ve mavi ekran verdirdiğini fark ettiğim için servise yolladım, idareten kendisiyle gelen HDD'yi kullanıyorum şuan ve durum bu. Cihazın fan ve ısı kontrolünü çok beğendim. Fan, cihaz 60 derece üstüne çıktığında devreye girip 5-6 saniye çalışıp soğutma sağlayıp duruyor. Bunun dışında cihazda hiçbir fan sesi yok normal kullanımda. Yani HDD yoksa, sadece SSD ile kullanırlen cihaz sıfır ses ile çalışıyor diyebilirim. Normal işlerde de ısı değerleri 30-45 arası oynuyor. Benim modelde ekran paylaşımlı ve RAM 4 GB, bu yüzden HD video falan oynatırken kasabiliyor hafif. Siz bu sorunu yaşamazsınız. Kamera normal, iş görür yani ama çok bir şey beklemeyin. Mikrofonu beğendim sesi gayet temiz alıyor iş görür. Ekran da ideal. Yalnız ekran ölçeklemesi default olarak %125 olarak ayarlı. Bunun %100 yapmadığınız sürece ekranda bazı şeyler uyum sağlamayıp bulanık gözüküyor. %100 ölçekte her şey güzel. Bataryası beklediğimden iyi gidiyor. Tam süre tutmadım ama normal internet gezinti ve ofis işlerinde 6 küsür saat gibi bir süre alıyorum diyebilirim. Ubuntu'da bu süre 8'i falan bulur galiba, Windows fazla güç harcıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı