Dell Inspıron 5520 Kablolu ağı görmüyor

Burak Baykara

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba değerli Technopat üyeleri. Benim bir sorunum var. İlk önce sorun yaşadğım laptop Dell Inspıron 5520. Sorunum Kablolu ağı kullanmak istiyordum ancak taktığımda görmedi. Bilgisayarı ilk açtığımdan beri böyle bi sorun vardı. 3 tane internet kablosu çektiğim oda var. Hepsinde tek tek denedim. Ancak 1 tanesinde çalıştı.Oda modemin olduğu oda yani kablo boyu 0.5 m. Diğerleri tabi ki uzun. Yine markası dell olan laptopumu denedim o biraz daha eski 5 sene olmuştur. Hepsinde tıkır tıkır çalışıyor. Sorunum bu. Eğer yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Merhaba değerli Technopat üyeleri. Benim bir sorunum var. İlk önce sorun yaşadğım laptop Dell Inspıron 5520. Sorunum Kablolu ağı kullanmak istiyordum ancak taktığımda görmedi. Bilgisayarı ilk açtığımdan beri böyle bi sorun vardı. 3 tane internet kablosu çektiğim oda var. Hepsinde tek tek denedim. Ancak 1 tanesinde çalıştı.Oda modemin olduğu oda yani kablo boyu 0.5 m. Diğerleri tabi ki uzun. Yine markası dell olan laptopumu denedim o biraz daha eski 5 sene olmuştur. Hepsinde tıkır tıkır çalışıyor. Sorunum bu. Eğer yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.
Laptop'unda wifi özelliği varsa bir de onu dene derim.

1.5 yıldır wifi dan giriyorum ama çok fena ping oluyor oyunlarda kesilmesi de çok oluyor
Kablolardaki bağlantıları iyi kontrol et. Ethernet kablolarının uçlarını değiştirmeyi dene. Eğer düzelmezse mecbur yeni kablo al derim en fazla 10-15 Tl civarındadır zaten. ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ ol dostum yardımın için. Yaptıklarımı anlatim: kabloyunun ucunu değiştirdim sonra kablonun birazını kestim. Sonra bir daha değiştirdim ucunu nafile. Bak bi görüyor 1sn sonra gidiyor yine ses yok. Yeni kablo alacağım artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yeni kablo da fayda etmez ise laptop'un anakartında ethernet portunda bir sorun olabilir. Garantisi varsa garantiye gönder derim.

Merhaba Recep Baltaş. Ben konuyu açan kişiyim. Ancak bi süper mod. ''Mesajınız Türkçe kurallarına uygun olmalıdır.'' beni nedensiz yere banladı. Neden diye sordum. 1 gün ban. Mod.'ızı kontrol edin. Forum 10/10 ancak modlar 10 üzerinde ''kök eksi 5'' falan herhalde. Mod. Murat5038 dır. Şikayetçiyim. Kafasına göre banlıyor. Yeter be yeter... Forumdan soğuyorum. Senin gibi insanlar varken şu forum ne güzel ancak işte ne desem boş bu kullanıcıya banlarlar şimdi mod. lar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı