Dell Inspiron 5521-6565 El Capitan Uyumlu mu?

FlyingMadman

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem : Dell Inspiron 5521-6565
CPU : i5-3337U/HM76
Grafik : HD4000, 1366x768 , AMD HD 8500/8700M

Sanırım 2 tane ekran kartım var Aygıt Yöneticisinde Görüntü Bağdaştırıcıları adı altında 2 tane gösteriyor ama CPU-Z programı 1 tane buldu.

Bu sistem ile 10.11 El Capitan ( 10.11 El Capitan Sanal Sistem Kurulum İmajı) yükleyebilir miyim?

Eğer bir hata yaptıysam CPU-Z programından ekran görüntüsü alabilirim.

HD4000 sanırım işlemcinin içinde olan ekran kartı. Tüm laptoplarda öyle yani 2 tane ekran kartın var diye sevinme derim :)

HD4000 sanırım işlemcinin içinde olan ekran kartı. Tüm laptoplarda öyle yani 2 tane ekran kartın var diye sevinme derim :)
Yo zaten sevinmedim üzüldümde 2 ekran kartı abartılacak bir şey değil büyük ihtimalle o ikisi birleşik değildir boşu boşuna uğraştırıyordur kendini değiştire değiştire.

Hemen hemen bütün Laptop'lar sistem güç tasarrufu yapmak için Optimus desteği ile geliyor. Bu sayede grafik yük binmediği zaman sistem HD4000 kullanır. Bu sayede ikincil ekran kartının boş yere çalışmasını engeller.Eğer Grafik gereken bir işlem yapılıyorsa otomatik olarak ikincil ekran kartına geçer. Ancak OS X PC kurulumlarda Optimus desteklenmediği için ikincil ekran kartı tanınmaz. Sistemine El Capitan yükleyebilirisin. İkincil grafik kartı kullanamazsın. Sadece HD4000 kullanabilirsin.

Hemen hemen bütün Laptop'lar sistem güç tasarrufu yapmak için Optimus desteği ile geliyor. Bu sayede grafik yük binmediği zaman sistem HD4000 kullanır. Bu sayede ikincil ekran kartının boş yere çalışmasını engeller.Eğer Grafik gereken bir işlem yapılıyorsa otomatik olarak ikincil ekran kartına geçer. Ancak OS X PC kurulumlarda Optimus desteklenmediği için ikincil ekran kartı tanınmaz. Sistemine El Capitan yükleyebilirisin. İkincil grafik kartı kullanamazsın. Sadece HD4000 kullanabilirsin.
Bu benim için sıkıntı olmaz El Capitan kullanmak istiyorum zaten sadece yazılım gibi işlerim oluyor ya da ödevler wi-fi'ın sorunsuz çalışması benim için yeterli olur ve zahmet olmazsa bana yararlanmam gereken konuların linkini atabilir misiniz? En başta benim linkini verdiğim dosyayı indirdim şimdi ne yapacağım konusunda pek bir fikrim yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı