Dell Inspiron 5521 BIOS Güncelleme

nihatoffical

Centipat
Öncelikle merhaba arkadaşlar,

Dell Inspiron 5521 marka laptobum var. Dell kullanıcılara kolaylık olsun diye, BIOS güncellemesini "insyde" adlı programla yapıyor. Dell'in sitesinde kurulum olarak yazılan; üzerine çift tıklayınca kurulumu otomatik yapar deniyor. Sorunum şu; programa girince BIOS bilgilerini çekmiyor (ekran resmi aşağıdadır) dolayısıyla güncelleme başlatılamıyor. DOS ekranından, her yerden denememe rağmen olmadı. Bu sorunu nasıl aşabilirim?

Sistem bilgileri aşağıdadır.

Burada orijinal link

insyde.png

Güncellemek istenilen sürüm:
Version
Version A16, A16
Category
BIOS
Release date
23 Kas 2018
Mevcut sürüm:

00JMQo.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İlla ki bu programdan mı yapmak istiyorsunuz? Bence uğraşmayın siteden en son BIOS güncelleme dosyasını indirin. Bunu flaşa atın direkt, bir klasör içine falan değil. Daha sonra bilgisayara takılıyken F12 ile boot menüsünü açın. Oradan BIOS Flash Update'den ilerleyin ve flaş içindeki dosya gözükecek. Onu seçerek güncellemeyi başlatabilirsiniz.

İlla ki bu programdan mı yapmak istiyorsunuz? Bence uğraşmayın siteden en son BIOS güncelleme dosyasını indirin. Bunu flaşa atın direkt, bir klasör içine falan değil. Daha sonra bilgisayara takılıyken F12 ile boot menüsünü açın. Oradan BIOS Flash Update'den ilerleyin ve flaş içindeki dosya gözükecek. Onu seçerek güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Dell in kendi sitesinde direk program olarak indirilebiliyor sadece, parça halinde malesef indirme söz konusu değil.

Özür dilerim linke bakmamıştım. Bunu yapması ilginç aslında diğer Dell modellerinde böyle bir şeyle karşılaşmamıştım.
Bir çok video izledim bu konu hakkında bahsettiğiniz gibi hiç böyle sorunla karşılaşan yok, benimde pek nasibi bol olan biri olmadığımdan dolayı bana denk geldi :). çözemediğim bir türlü
güncel @Recep Baltaş
Güncellemeyi yaptım. nasıl yaptığıma gelirsek;
"/forceit" komutu 5521 ve emsali model bilgisayarda işlemiyor. Bundan dolayı mecburen batarya takıp güncellemek gerekiyor. Tanıdık bilgisayarcıdan batarya takıp windows ortamında güncellemeyi yaptı program.

Son düzenleme:
Bir çok video izledim bu konu hakkında bahsettiğiniz gibi hiç böyle sorunla karşılaşan yok, benimde pek nasibi bol olan biri olmadığımdan dolayı bana denk geldi :). çözemediğim bir türlü
güncel @Recep Baltaş
Güncellemeyi yaptım. nasıl yaptığıma gelirsek;
"/forceit" komutu 5521 ve emsali model bilgisayarda işlemiyor. Bundan dolayı mecburen batarya takıp güncellemek gerekiyor. Tanıdık bilgisayarcıdan batarya takıp windows ortamında güncellemeyi yaptı program.
Abi bende de aynı bilgisayar var ve benimde batarya çalışmıyor ama maalesef öyle batarya taktırıp güncelliyecek birisi yok. Bir sorum olacak. Güncelledikten sonra ne gibi değişiklikler oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı