Dell Inspiron 5521 formattan sonra kilitlenme

ezal22

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Dell Inspiron 5521 model dizüstü bilgisayara sahibim. Uzun zamandır format atılmadı. Kasmalar, donmalar, yavaşlamalar ve kilitlemeler derken bir format atılırsa iyi olur diye düşündüm. Bir format attım. Lakin sistem 32 Bit mi 64 Bit mi bilmiyordum. 64 Bit Windows 10 kurulum yaptım. Kurulduktan 10 dk sonra yeniden kilitlendi. HDD de sorun vardır diye düşündüm ve değiştirdim. Lakin aynı kilitlenme olayı yine var ama 10 dk yerine yarım saat 1 saat sonra yapıyor. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Fikri olan arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
ram yetmemiş olabilir 32 bit kurarsan kilitlenme olmayabilir format at tekrar ve 32 bit seç 32 bit yoksa 86 bit varsa 86 bit seç o 32 bit diye sayılıyorbenim masaüstü hep çöküyor bende format atarken hep 32 bit yani 86 bit seçiyom RAM fazla olmayabilir

Merhabalar, Dell Inspiron 5521 model dizüstü bilgisayara sahibim. Uzun zamandır format atılmadı. Kasmalar, donmalar, yavaşlamalar ve kilitlemeler derken bir format atılırsa iyi olur diye düşündüm. Bir format attım. Lakin sistem 32 Bit mi 64 Bit mi bilmiyordum. 64 Bit Windows 10 kurulum yaptım. Kurulduktan 10 dk sonra yeniden kilitlendi. HDD de sorun vardır diye düşündüm ve değiştirdim. Lakin aynı kilitlenme olayı yine var ama 10 dk yerine yarım saat 1 saat sonra yapıyor. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Fikri olan arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz?
Buradaki destek sayfasından bütün sürücüleri yükleyin. Ayrıca BIOS güncellemesini muhakkak yapın. Bence en büyük sorun Dell'in kendisi. Ben yazılım donanım optimizasyonunda bu kadar beceriksiz bir firma daha görmedim. Bazı modellerinde (benim tanık olduğum birçok modeli) performans sorunu var. Makine kâğıt üzerinde iyi ama performans olarak pratikte başarısız. Dell almayın, aldırmayın. Ayrıca 86-bit diye bir şey yok, X86 var o da 32-bit anlamına gelmekte. RAM yeterliyse mutlaka 64-bit kurulmalı. Eğer makine destekliyorsa 64-bit daha iyi performans verir.
Kolay gelsin ve Allah sabır versin. ;)

Yeni konular

Geri
Yukarı