Dell Inspiron 5521 Mac OS kurabilir miyim?

ozknoktay

Hectopat
Merhaba!
Dell Inspiron 5521 (G51W61C) kullanıyorum ve Mac OS X'in son sürümünü kurmak istiyorum. Sizce uyumluluğu ne durumda olur ve performans konusunda götürür mü?

Özellikleri şu şekilde;

• Intel Core i7-3517U CPU 1.90 Ghz, 2.40 Ghz Çift Çekirdek
  • 6 GB DDR3 (1600 Mhz) Ram, Çift kanal 4+2 GB şeklinde
  • 1 TB HDD (SSD Yok)
  • Intel HD Graphics 4000 (2 GB) + AMD Radeon HD 8730M (2 GB) DDR3, 1366x768
  • UEFI Destekli BIOS (Etkin)
  • Şu an Windows 8.1 64-bit Kurulu
  • Anakart Dell'e ait, BIOS sürümü 2.7

Daha detay gerekliyse ürün aynen şu hatta bilişimden aldım, Dell Inspiron 5521-G51W61C Notebook En Ucuz Fiyatı
Ekran kartı destekliyor 4000 fakat AMD sıkıntı :( Hard disk, ram gibi konularda sorun çıkartmayacak farkındayım soru işareti, anakart sorun çıkartır mı ve işlemci Windows'ta ki performansını gösterebilecek mi? Ayrıca touchpad veya ses aygıtlarının bazen Hackintosh'larda çalışmayabildiğini duydum bu sisteme ne olur? :D
Sorum bu şekilde herkese kolay gelsin, Youtube kanalınızı sıkı bir şekilde takip ediyorum. İyi günler!
Not: Windows yerine Mac OS kullanabilirim, dual boot gibi bir düşüncem pek yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kartınız ve wireless kartınızın modeli tam olarak nedir? Ekran kartına gelince sadece intel çalışır. Amd çalışmaz. Mavericks indir dene yardımcı olmaya çalışırız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı