Dell Inspiron 5521 Power Tuşuna Basınca Bip Sesi Çıkıyor ve Açılmıyor

HimuraKenshinn

Hectopat
Dell Inspiron 5521 laptopum var. 1 yıldır vardı bu sorun. Güç tuşuna basinca, gücü kesinceye kadar bip bip bip yapiyordu. Kapat-aç, kapat-aç yapa yapa belki 50 denemede açılıyordu, 3-4 ay uyku modunda kullanıyordum. En son kapattığımda artık kapat-aç da açmıyor 3 saat denemişimdir. :D Aralıksız bip anakart arızası diyor ama açılırsa PC kapayıncaya kadar kullanabiliyorum. Benim yapabileceğim bir sey var mı bu laptopa ya da sorun neden kaynaklı bilen var mı?
Benim denediklerim;
  • -Takılı ne varsa söktüm, gücü kestim 15sn power tuşuna bastım, tekrar güç verip powera bastım.
  • -Hard disk söktüm, taktım.
  • -RAM'leri tek tek denedim, slot değiştirdim.
  • -BIOS pilini söküp yeniden taktım.
  • -Sadece adaptör, sadece batarya taktım.
Bunlar çözmedi, 1 kere daha açılsa tekrar kapatmayacağım 1 yıl falan gider uyku modunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Besleme sorunu. 5520de aynı sorunu yaşamıştım. Ortalama 200-250 TL civarı tutmuştu ben yaptırdığımız zaman. Ama elektronik bilginiz varsa web üzerinde entegre voltajlarının bulunduğu diyagramlar var. Kendiniz de tamir etmeyi deneyebilirsiniz
Besleme sorunu. 5520de aynı sorunu yaşamıştım. Ortalama 200-250 TL civarı tutmuştu ben yaptırdığımız zaman. Ama elektronik bilginiz varsa web üzerinde entegre voltajlarının bulunduğu diyagramlar var. Kendiniz de tamir etmeyi deneyebilirsiniz

Çözüm
Yetkili serviste mi yaptırdınız? Küçük şehirde yaşıyorum ben pc tamircileri yapabilir mi. Yoksa pc komple mi ölür. :D
Komple öldürme ihtimalleri var. Ben istanbulda büyük bi bilgisayar tamir firmasına yaptırmıştım. Daha düzgün bir yere yaptırmanız sizin için faydalı olacaktır.

Tamirciye vermeden şunu bir açıp bakayım dedim. Power düğmesinden anakarta giden kablo kızarmış. Umarim sebebi budur. Yenisi
45tl imis baktim.
https://i.hizliresim.com/A1jEm7.jpg
Sonuçu yazarım, aynı sorun olanlar power tuşuna da bakar, sorun buysa. :D
Verdim bugün tamircinin birine anakart yanmış dedi, 550-600tl den başlıyormuş. Pc hurda oldu. :D
Konu kilit.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı