Dell Inspiron 5537 RAM yükseltme

ahmet bilen

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Ben Dell Inspiron 5537 kullanıyorum ve 2 adet RAM slotu var, birinde Single 4 GB RAM diğerinde Dual 4 GB RAM takılı toplam 8 GB yapıyor ama sistem özelliklerine girdiğim zaman ise 4 GB RAM gözüküyor.
Bir de CPU-Z programından bakınca da 2 dolu 8 GB toplam RAM gözüküyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Ekran Görüntüsü (4).png

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU-Z programında Memory sekmesinde kaç GB bellek yazıyor? Belleklerinizin voltajları farklı. Birisi 1.35 diğeri 1.50. Bu yüzden uyum sorunu olabilir. Bellekleri tek tek denediğinizde sistem ikisiyle de çalışıyor mu?

CPU-Z programında Memory sekmesinde kaç GB bellek yazıyor? Belleklerinizin voltajları farklı. Birisi 1.35 diğeri 1.50. Bu yüzden uyum sorunu olabilir. Bellekleri tek tek denediğinizde sistem ikisiyle de çalışıyor mu?

Merhaba Memory'de 8 GB gözüküyor. RAM'leri ayrı ayrı denedim Dual 1.5v olan RAM'le çalışmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    214,2 KB · Görüntüleme: 46
Cihazınız 1.35V olan bellekleri destekliyor. 1.5 Volt olan bellekleri desteklemiyor. Sorununuz buradan kaynaklanıyor. Belleklerin iki voltajı olur. Düşük voltajdaki bellekler DDR3L olarak geçer ve 1.35 Volt'ta çalışır. Yeni aldığınız belleği bu durumdan dolayı çalışmadığını söyleyerek iade edin. Voltajına dikkat ederek yeni bir bellek alın.
5537.jpg

Teşekkür ederim RAM benim bilgisayarıma aldığımdan beri takılıymış zaten ne yapmamı önerirsiniz bu RAM'in bilgisayarıma bir faydası olmuyor mu? Ya da bu RAM'i takas yapabileceğim güvenli bir site var mı?

Son düzenleme:
Laptopu ikinci el mi aldınız? Üreticilerin böyle bir hata yapacaklarını zannetmiyorum. Siz de söylediniz 1.5v olan bellekle sistem çalışmıyor. O belleğin bir faydası yok. Bütçeniz varsa çalışmayan belleği çıkarın ve attığım linkteki belleği alın. Bu bellek cihazdaki çalışan belleğin aynısı. Voltajları da aynı 1.35V. Çalışmayan belleği de ucuzdan ikinci el olarak satın.

Son düzenleme:
Laptopu ikinci el mi aldınız? Üreticilerin böyle bir hata yapacaklarını zannetmiyorum. Siz de söylediniz 1.5v olan bellekle sistem çalışmıyor. O belleğin bir faydası yok.

Bilgisayarı sıfır aldım kutusu açılmamıştı ama 1 kez serviste 1 kez de tamirci de ekran değişti orada değişmiş olabilir mi acaba? Bir de bu RAM'i takas yapabileceğim bir site var mıdır?

Sahibinden vaya Letgo sitelerinde satabilirsiniz. İkinci el bilgisayar parçası satan yerler de belki ucuza elinizdeki belleği alabilirler. Yukarıya bir tane link attım alacaksanız oradan bir tane 4 GB bellek alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı