Dell Inspiron 7577 açılmıyor

k_carmZ

Kilopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle herkese iyi forumlar. Sorunum bu gece 03.30 sularında başladı. Bilgisayarda oyun açıkken birden bilgisayar kapandı. Elektrikler gitmemişti sadece bilgisayar kapanmıştı. Güç kablosunu çıkarıp tekrar takdığımda ise bilgisayara elektrik gelmiyordu. O an uykum olduğundan sabah bakarım diyip yattım. Uyandığımda tekrar bilgisayarı açmayı denedim ancak sorun devam ediyordu. Yaşadığım sorunu video çektim. Burada video paylaşmayı bilmediğim için YouTube’ye yükledim. Videoyu izleyip sorunum hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartta bir şeyler kısa devre yapmıs. Belki soketin icindeki temas eden metaller deforme oldu, kısa devre yapıyorlar. Fakat cok yuksek ihtimalle MOSFET, kapasitor ya da onları süren opamp gibi devre elemanlarından biri ya da birkacı kısa devreye dusmustur. Garanti varsa gonderin. Yoksa profesyonel duzeyde lehim işleri yapan bir yere verin. Açıkçası boyle bir yer bulmak zor. Ayrıca kendine tamirci deyip transistorun, opamp'ın vs. ne oldugunu bilmeyen cok kisi var ki cogu zaman aletleri daha da mahvediyorlar.

ek yazı: katastrofik bir arızadan bahsediyorsunuz. yani muhtemelen bir devre elemanı yandı ve kısa devreye dustu.

Son düzenleme:
Anakartta bir şeyler kısa devre yapmıs. Belki soketin icindeki temas eden metaller deforme oldu, kısa devre yapıyorlar. Fakat cok yuksek ihtimalle MOSFET, kapasitor ya da onları süren opamp gibi devre elemanlarından biri ya da birkacı kısa devreye dusmustur. Garanti varsa gonderin. Yoksa profesyonel duzeyde lehim işleri yapan bir yere verin. Açıkçası boyle bir yer bulmak zor. Ayrıca kendine tamirci deyip transistorun, opamp'ın vs. ne oldugunu bilmeyen cok kisi var ki cogu zaman aletleri daha da mahvediyorlar.

ek yazı: katastrofik bir arızadan bahsediyorsunuz. yani muhtemelen bir devre elemanı yandı ve kısa devreye dustu.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Yaşadığım yerde tanıdık bir tamirciye götürdüm. Anakartında arıza olduğu söylendi. Sorunun detayını tam bilmiyorum ancak kablo bilgisayara takıldığında anakarttaki akım koruması devreye giriyormuş sanırım. Bu bölgede bu cihazı tamir edebilecek makina yok dediler. İzmir’e göndermemiz gerekir eğer tamir ettirecekseniz dediler. Bende açıkçası bu cihaza daha önce de 2500₺ masraf etmiştim o yüzden tekrar uğraşmamak amacıyla tamir ettirmemeyi düşünüyorum. Satış platformlarına satışa koydum, parça niyetine elimden çıkaracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı