Dell Inspiron 7577 RAM yükseltme

Beavers

Hectopat
Daha fazla  
Bende Dell Inspiron Inspiron 1050 Ti 8 GB RAM olan model var. RAM'ler 4+4 şeklinde olduğu için mecbur 2 tane 8 GB alıp 16 GB yapmak istiyorum. Bu notebookta RAM yükseltmesi yapan veya RAM yükseltmeden anlayan birisi varsa yardımcı olursa sevinirim. Öncelikle MHz değerleri şimdi takılı olan 4 GB'ların 2400 olduğu için yeni alacaklarımın da böyle olması zorunlu mu veya yükseltmek çok ta gerekli bir şey mi? Yeni RAM'ler geldikten sonra elimde kalan 4+4 GB olan RAM'larin satmayı düşünüyorum ortalama ne kadar fiyata satabilirim?

Benim notebook CL değeri 17'ymiş herhalde ona göre şu 2 RAM'i buldum. Başka tavsiye verebilecek var mı?

Alacağınız belleklerin frekansı 2400 MHz olsun. Elinizdekileri kaç paraya satabilirsiniz bilmiyorum. Sahibinden'e girin. Aynı bellekler kaça satılıyorsa o civarda bir fiyata satabilirsiniz. Marka olarak Kingston olanı alabilirsiniz. Şurada biraz daha ucuza var.

Alacağınız belleklerin frekansı 2400 MHz olsun. Elinizdekileri kaç paraya satabilirsiniz bilmiyorum. Sahibinden'e girin. Aynı bellekler kaça satılıyorsa o civarda bir fiyata satabilirsiniz. Marka olarak Kingston olanı alabilirsiniz. Şurada biraz daha ucuza var.

Tamamdır hocam sağolun. Kingston olanı almaya karar verdim.

Peki hocam yeni alacağım bellekleri CL16 değeri olan bellekler olarak alsam çalışmama gibi bir durum olabilir mi? CL değeri düştükçe daha iyi oluyomuş heralde. Sistemin kabul ettiği bir CL aralığı gibi bir şey mi var ? Varsa da bunu nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı