Dell Inspiron 7577 Laptopa Nasıl G-Sync Açılır?

Qaxder

Centipat
Şöyle bir sıkıntım var. Bende Dell Inspiron 7577 laptop var .Bunda 1050 Tİ ve Intel HD Graphics 630 var. Bir ucu thunderbolt 3 diğer ucu Displayport 1.2 olan paugge marka kablo ile laptopu monitöre bağladım (Displayport olan taraf monitöre thunderbolt 3 olan taraf laptopa takılı .Laptopumda thunderbolt 3 desteği var USB-C Type girişli görüntüyü monitöre veriyor.). AMD Freesync ve Displayport 1.2 özelliğini monitörün ayarlarından açtım. En son Nvidia driverını indirdim .En son Intel HD Graphics 630 driverını indirdim. Monitörüm Viewsonic XG2401 ve sonuç olarak Nvidia denetim masasında ekran ayarları yok. Sadece 3D ayarları var. Intel Graphic Control Panelden de nasıl G-sync modu açılır bilmiyorum. Açılır mı onu da bilmiyorum.

Nvidia 417.71 driver sürümü ve sonraki çıkardığı driver sürümleriyle G-Sync özelliğini Freesync monitör olan 12 monitöre sertifikalı ve yanılmıyorsam yaklaşık 200 monitöre de sertifikasız ama çalışabilir olarak hizmete sunmuştu. Laptopta kabloyu taktığım tarafta muhtemelen Intel'in ekran kartı var. Diğer tarafta da Nvidia'nın var. O yüzden Nvidia denetim masasında ekran sekmesi çıkmıyor diye tahmin ediyorum. Bu olayı nasıl çözerim? Bilgili arkadaşlar gelsin de bana şu G-Sync desteğini kullandırtsın. Saygılar.

YANITLA
Yardım edebilecek var mı ?

Son düzenleme:
Evet, hdmi 2.0 'ın desteklediğini duymuştum fakat bilgisayarımızda olduğundan emin değildim. Teşekkür ederim. Ama Thunderbolt girişinin 2. ekran bağlamakta daha etkili olabileceğini düşünüyorum acaba bu giriş aracılığı ile ekran bağladığınız oldu mu ? veya başka tecrübe eden arkadaşlar varsa onları da dinlemek isterim.
Çoğu laptopta (Konudaki Dell Inspiron 7577'de bile) Thunderbold çıkışı Nvidia ekran kartına bağlı olmuyor. Yani görüntü alırsınız ama Intel HD Graphics çıkışlı olur. Bu yüzden tek ilacımız HDMI gibi görünüyor bu noktada.

Dostum selam hangi monitörü almaya karar verdin ve performansından memnun musun? İnternette gördüğüm kadarıyla HDMI ile bağlantı yapıldığında maksimum 120Hz alınabildiği yazıyor bu konu hakkında bir bilgin var mı?
Teşekkürler.
Birkaç ay daha para biriktirip LG GL850 almaya karar verdim. 27 inç 1440P IPS 144Hz, fiyat olarak biraz yüksek ancak ileride toplayacağım bilgisayara yatırım olarak düşünüyorum. 3-4 aya kadar düşünmüyorum monitör almayı. Şuan durum böyle, ayemnatokey daha teknik açıdan bilgili ona sorabilirsin, HDMI son çare.

Geri
Yukarı