Dell Inspiron N4050 yeterli performans vermiyor

• Konuyu başlatan K4AN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 742

K4AN

Hectopat
Arkadaşlar benim laptopum zamanına göre çok iyi bir laptoptu ama artık özelliklerine göre düşük FPS veriyor ve sistem gereksinimleri düşük çoğu oyunu da açmıyor.
Şöyle sıralayacağım özellikleri;
i5 2450M işlemci.
4 GB RAM.
AMD Radeon HD 7400M series ekran kartı. Sanırım işletim sistemi nedeniyle driverı bulunamıyor.

Laptopun modeli: Dell Inspiron n4050.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, zamanına göre iyiymiş. Fakat şu zamanınki oyunlara göre çok düşük bir özelliklere sahip. Hangi oyunları oynuyorsunuz? Ve kaç FPS alıyorsunuz?

Evet, zamanına göre iyiymiş. Fakat şu zamanınki oyunlara göre çok düşük bir özelliklere sahip. Hangi oyunları oynuyorsunuz? Ve kaç FPS alıyorsunuz?
minecraftta 30 fps zorla alıyordum ekran kartım bozuktu o mesajı attığım sıralar şimdi düzeldi 60 70 fpss alıyorum ama roblox cod modern warfare 3 need for speed carbon ve spiderman 3 gibi oyunlar açılır açılmaz çöküyor laptop minecraftta da arkada google yada discord açık olunca çöküyor şu aralar geforce now kullanıyordum şimdi o da açılmıyor

240GB SSD ve 4 GB RAM takıp SSD'ye Windows 10 kurarsanız çok daha iyi performans alırsınız. Eğer satma imkanınız varsa ben ilgilenirim.

Aslında ben de bunları yapmayı düşünüyorum ama 120 daha ekonomik geliyor kulağa bir de ne kadar edeceğini hesaplamanın yolu var mı?
240GB SSD ve 4 GB RAM takıp SSD'ye Windows 10 kurarsanız çok daha iyi performans alırsınız. Eğer satma imkanınız varsa ben ilgilenirim.
ayrıca şu da varki yeni bilgisayar alma imkanım yok yeni alsak satardım gerçi istemezsin zoomda bile çöküyor :/

Son düzenleme:
120 GB SSD ve 4 GB RAM takviyesi ile her işi yapabilecek duruma gelir. Eğer bütçeniz yok ise ilk olarak SSD alın ileride RAM eklerisiniz. Ben geçenlerde 2 tane laptop aldım ikisi de 3-4 dakikada açılıyordu. Sonra SSD ver RAM taktım artık 15 saniyede açılıyor. Çok hızlı oldular. Şu ürünü kaçırmayın derim indirime girmiş. Eğer indirim biterse konu açmadan başka bir SSD almayın. Kronik sorunlu SSD modelleri var.

120 GB SSD ve 4 GB RAM takviyesi ile her işi yapabilecek duruma gelir. Eğer bütçeniz yok ise ilk olarak SSD alın ileride RAM eklerisiniz. Ben geçenlerde 2 tane laptop aldım ikisi de 3-4 dakikada açılıyordu. Sonra SSD ver RAM taktım artık 15 saniyede açılıyor. Çok hızlı oldular. Şu ürünü kaçırmayın derim indirime girmiş. Eğer indirim biterse konu açmadan başka bir SSD almayın. Kronik sorunlu SSD modelleri var.

SSD alıcam ama HDD'yi değiştirmek istemiyorum onun yerine SSD'yi CD yuvasına takmayo düşünüyorum tabii onun için dönüştürücü alacağım HD'dim çok kötü ama idare eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı