Dell İnspiron N5030 RAM Değişimi

ahmetmlh.37

Hectopat
Image1567363446.923744.jpg

İyi sosyaller forumdaşlar,
Eski bir Dell İnspiron N5030 laptop var. Yeni bir laptop ise şu anlık mümkün değil. Ara sıra Pyhton ile uğraşıyorum, biraz da internette takılıyorum. Başka bir şey alamazsın zaten bu bilgisayardan. Yanlış anlamadıysam çift slot belleğe sahip ve 2 GB çok az. En azından kodlama işini daha iyi görsün istiyorum ve setup ayarlardan buraya girdim, RAM değişimi yapılabilir mi diye.
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GM45 çipset maks. 8GB sistem belleği destekliyor yani upgrade yapabilirsin.

İşlemci için de aynı şey geçerli.
Sendeki anakarta vidalı soket ile bağlanmışsa bu ürünlerin pinlilerini yani PGA478 soket destekli olanlarını kullanabilirsin: Intel® 82GM45 Grafik ve Bellek Denetleyici Merkezi Ürün Teknik Özellikleri
50 lira civarı bulursan al yoksa alma.

Dostum işlemci değil de sadece RAM arttırmak istiyorum, ne diye aratmam gerekiyor, çift slot mu alayım yoksa 4 GB mesela 2+4 çalışır mı?

Kusura bakma ben bu işlerden pek anlamıyorum da :/ Ha bir de bu işlem yani RAM’in az da olsa artması kodlama işlerimi görür mü, değer mi?

4+2'de olur, 2+2 de, 4+4'de, keyfine ve bütçene bağlı, verim olarak tavsiye edilen birebir iki eş ürün kullanılması. Ben 4+4 yerine, 4+işlemciyi değerlendirirdim şayet sen takabiliyorsan. İşlemci işi olmaz diyorsan 4+4 150-200 tutabilir duruma göre. 200 ise makinayı satıp üstüne ekleyip 2.nesil i5li makina alırdım ben olsam.

Kodlamada hangi donanım zayıf kalıyorsa ona yatırım yapman gerekir. Kullanan sen olduğundan senin biliyor olman gerek. Windows kullanıyor olsan görev yöneticisi performans sekmesi fikir verirdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı