Çözüldü Dell Inspiron N5040 nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SocialCyber

Centipat
Makaleler
18
Daha fazla  
Selam, laptopum Dell inspirion N5040. eski bir laptop ve ben bu laptopun anakartını DDR4 destekleyen bir anakart olsun istiyorum. DDR4 anakart olursa DDR4 RAM ve o anakarta uygun da bir işlemci istiyorum fakat bu parçaları nereden bulacağımı bilmiyorum ve bana kaça mal olacağını da bilmiyorum. Bana uygun fiyatlı bir öneri yapar mısınız?
  • İşlemci: Intel Core i3 380M.
  • RAM: 2 GB DDR3.
  • Grafik kartı: Intel HD grafics (revision 2 yazıyor ne olduğunu bilmiyorum)
  • Anakart: Modelini bilmiyorum internete yazdım çıkmadı(laptopun arkasını açamam)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Laptop anakartı dediğimiz şey laptopun modelidir zaten ve o plastik kasaya uygun üretilir. Sen o anakartı söküp başka anakart takamazsın. Kaldı ki laptop işlemcisi anakarta gömülüdür. Yani anakartı yükselteyim, ona da bir işlemci takayım gibi bir durum olamaz.

İlk nesil 380M işlemcili laptopla yapabileceğiniz şey laptopun kendisini değiştirmektir ki aslında yapacağınız masrafla geleceğiniz nokta da bu oluyor zaten.

Özetle ikinci el bir laptop bakıyorsunuz.
Laptop anakartı dediğimiz şey laptopun modelidir zaten ve o plastik kasaya uygun üretilir. Sen o anakartı söküp başka anakart takamazsın. Kaldı ki laptop işlemcisi anakarta gömülüdür. Yani anakartı yükselteyim, ona da bir işlemci takayım gibi bir durum olamaz.

İlk nesil 380M işlemcili laptopla yapabileceğiniz şey laptopun kendisini değiştirmektir ki aslında yapacağınız masrafla geleceğiniz nokta da bu oluyor zaten.

Özetle ikinci el bir laptop bakıyorsunuz.

Çözüm

Geri
Yukarı