Dell Inspiron N5110 İçin Wireless Kartı Önerisi

FurkanAçıkel

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese iyi günler. Kullanmış olduğun dizüstü bilgisayarın wireless kartı bozuk, harici bir adaptör kullanmaktayım. Dahili kartla hiçbir ağa bağlanamıyorum. Hatta gözlemlemiş olduğum bir durum var. Kartın antenleri takılı olduğu zaman bilgisayar aşırı derecede yavaşlıyordu. Başta HDD sıkıntılı diyordum bunun için SSD aldım ama sorun devam ediyordu. Çıkar-tak yaptıkça o donanımda sorun olduğunu fark edip antenleri de çıkardım ve bir daha yavaşlama sıkıntısı görmedim. Ancak kartı değiştirmemin vakti geldi çünkü adaptör artık rahatsızlık vermeye başladı. 50-60 mbps bağlantılar için kart önerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.

Merhaba, kullandığın cihaz bende de mevcut, uzun arayışlar sonucu Intel Dual band Wireless AC 7260 hmw serisinin uyduğunu Dell blog sayfasında yazıldığını gördüm. Sende bu Wi-Fi kartından alıp 5GHz bağlantı hızından yararlanabilirsin. 12 yıldır bende düzenli olarak bakımlarını yapıyorum. Fakat üzerindeki kart Intel Wireless-n 1030 serisi Wi-Fi kartı olduğu için maksimum 2.4GHz bağlantısını destekliyor ve düşük hızlarda bağlantı sağlıyor. Dediğim kartı araştırmanı öneririm.

Geri
Yukarı