Başarılı Kurulum Dell Inspiron N5110 MacOS Sierra

1 haftayı geçik uğraşlarımdan sonra sonunda MacOS Sierra'yı Laptopuma yükleyebildim.

Sistem Özelliklerim:
  • Intel i5
  • Intel HD3000 & Nvidia GT-525M
  • 6 GB RAM
  • Sandisk 120 GB SSD
  • Broadcom BCM9433225HM Wi-Fi Kart (Kartı Değiştirdim)
Çalışanlar:
  • Intel HD 3000
  • Nvidia GT-525M (Tam olarak emin değilim sistemde Nvidia Chip olarak görülüyor ama çalışıyor mu bilmiyorum)
  • IDT High Definition Audio
  • Kamera ve Mikrofon
  • Broadcom BCM9433225HM Wi-Fi Kart
Çalışmayanlar:
  • Şu an aklımda herhangi bir şey yok, sorulursa ona göre cevap verebilirim.
Kullanılan imaj: Forumda moderatör Montezuma tarafından yüklenilmiş olan Sierra RAW ve El Capitan RAW dosyasıdır.

RAW imajını win32diskimager uygulamasıyla flash belleğe yazdırdıktan sonra VoodooPS2Controller kextini EFI>Clover>Kexts>Other klasörü içinden sildim çünkü Kernel Panic hatası veriyordu.Ardından kurulumu direk başlattım. Disk İzlencesi ile partition ayarlarımı yaptıktan sonra kurulumu gerçekleştirdim. Sierra RAW dosyasının USB'ye oluşturduğu Clover dosyaları Sierra'yı boot edemediği için epey bir uğraş sonucu şans üzeri keşfederek bir çözüm buldum. Sosyal'de bulunan Montezuma tarafından yüklenmiş olan El Capitan RAW dosyasını gene aynı programla USB'ye flashlarken %2 gibi flashlamayı kestim ve sonuç olarak USB içinde El Capitan RAW dosyasının Clover dosyaları oluşmuş oldu.VoodooPS2Controller kextinin en son sürümünü indirip ve ihtiyacım olan kextleri toparlayıp EFI>Clover>Kexts>Other klasörü içine attım. Sistemi bu Clover dosyalarıyla boot ettim ve sistemi başarıyla açabildim.
Ekran Resmi 2016-10-11 21.42.29-min.png

upload_2016-10-11_21-47-17.png

Bende de N5110 var ama legacy eski BIOS'dan dolayı yapamamıştım. Nasıl yapabilirim? Yada bir video falan varsa link verebilir misiniz?
Referans olarak bunu inceleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Diğer sorularınız için yeni konu açıp, sisteminizi belirttikten sonra beni etiketleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı