Dell INSPIRON5110 Bozuk Batarya İle BIOS Güncelleme

BaşarYL

Hectopat
Bu modelin BIOS'unu A09 dan A11 e güncellicektim benim batarayamda hali hazırda bozuk. Bu hata geliyor. Nasıl güncelleyebilirim?

bios.jpg

Güncelleme yazılımı komut satırı tabanlı olmadığından sanmıyorum -f gibi parametreleri destekleyeceğini. Yine de güncelleme dosyasını klasöre çıkart, içinde ayar dosyası varsa onda yer alır pil ve batarya zorunluluğu. Tabi İngilizce bilmen gerek bunları tespit edebilmek için.

Hmm teamwiewer üzerinden bu işlemlerde bana yardımcı olabilir misin? Ya da buna göre bir cevap konu yazabilir misiniz? Gene de teşekkürler.

Ordaaysan teamwiewer dan halledebilir miyiz? Bir de BIOS güncellemek istememin sebebi windows 10 yükseltmek istemem.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Aynı hata bende de oluşmuştu. Dos ortamında çözdüm işi, bios u A11 e yükselttim, fakat windows 10 hala kurulmuyor.
Dos ortamında bozuk bataryayla bios güncellemek için

c:\bios dosyası adı /forceit komutunu kullanabilir siniz.

Merhabalar,
Aynı hata bende de oluşmuştu. Dos ortamında çözdüm işi, bios u A11 e yükselttim, fakat windows 10 hala kurulmuyor.
Dos ortamında bozuk bataryayla bios güncellemek için

c:\bios dosyası adı /forceit komutunu kullanabilir siniz.

Kardeşim yaptım dediğini cmd de herşeyi doğru yaptım ama Unknow Command gibi bir hata veriyor. (bundan önce 2 tane kutucuga tamam diyorum ve burası geliyor.. Lütfen İlgilen

BU gelio

adsdsaas.jpg

DOS ortamında da denedim rufus programı ile ama gene bataryamla alakalı bir sorun olduğunu söyledi acaba ilk A10 mu güncellesem DOS ortamında olurmu ?

KARDEŞİM DİĞER ZIRVALARA BAKMA OLDU VALLA /forceit komutunu unutmuşum inş win 10 olacak :D A11 YÜkselttim

Bende aynı sorun ile karşılaştım. Bios güncel olmadığı için 2tb wd harddiski bilgisayarımda göstermiyor. Bios güncellmesi için batarya yanımda değil şu anda. Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba

Dell Vostro 3350 dizüstü bilgisayarımda bende batarya nedeniyle bios güncellemesi yapamıyorum. abc.exe /forceit komutunu yazdığımda unknown command uyarısını alıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı