Dell laptop açınca logo geliyor ama görüntü gelmiyor

OmurOzan

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8 yüklü laptopumda açınca Dell logosu geliyor, sonra bekliyorum birazcık ve normalde Windows açılması gereken kısımda görüntü gelmiyor. Ama laptop çalışmaya devam ediyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8 yüklü laptopumda açınca Dell logosu geliyor, sonra bekliyorum birazcık ve normalde Windows açılması gereken kısımda görüntü gelmiyor. Ama laptop çalışmaya devam ediyor. Ne yapabilirim?
Tamamen siyah bir pencere mi görüyorsunuz? Ekran kartında chipset arızası olabilir. Güvenli kipte bilgisayarı açarak ekran kartı sürücüsünü kaldırın.
Bunu yapmak için:
1. Bilgisayarınızın açılışı esnasında sürekli Shift+F8 yapın. Muhtemelen Shift tuşunu basılı tutarak sürekli F8 tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Not: Denemeniz ilk seferinde olumlu sonuçlanmayabilir. Birkaç defa denemenizi öneririm.
2. Açılan pencerede "Sorun gidermeyi seçin.
3. Gelişmiş ayarları seçin.
4. burada "Güvenli Mod" seçeneğini belirleyerek "Yeniden Başlat" üzerine tıklayın.
5. Bilgisayarınız açıldığında görüntü alabiliyorsanız Aygıt yöneticisini açın, görüntü bağdaştırıcıları altından ekran kartı sürücünüzü kaldırın.
Kolay gelsin.

Tamamen siyah bir pencere mi görüyorsunuz? Ekran kartında chipset arızası olabilir. Güvenli kipte bilgisayarı açarak ekran kartı sürücüsünü kaldırın.
Bunu yapmak için:
1. bilgisayarınızın açılışı esnasında sürekli shift+f8 yapın. Muhtemelen Shift tuşunu basılı tutarak sürekli F8 tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
Not: Denemeniz ilk seferinde olumlu sonuçlanmayabilir. Birkaç defa denemenizi öneririm.
2. açılan pencerede "sorun gidermeyi seçin.
3. gelişmiş ayarları seçin.
4. burada "güvenli mod" seçeneğini belirleyerek "yeniden başlat" üzerine tıklayın.
5. bilgisayarınız açıldığında görüntü alabiliyorsanız aygıt yöneticisini açın, görüntü bağdaştırıcıları altından ekran kartı sürücünüzü kaldırın.
Kolay gelsin.

Bunu yapmak için:
1. bilgisayarınızın açılışı esnasında sürekli shift+f8 yapın. Muhtemelen Shift tuşunu basılı tutarak sürekli F8 tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
2. açılan pencerede "sorun gidermeyi seçin.
3. gelişmiş ayarları seçin.
4. burada "güvenli mod" seçeneğini belirleyerek "yeniden başlat" üzerine tıklayın.
5. bilgisayarınız açıldığında görüntü alabiliyorsanız aygıt yöneticisini açın, görüntü bağdaştırıcıları altından ekran kartı sürücünüzü kaldırın.
Kolay gelsin.

Öncelikle teşekkür ederim. Güvenli mod açılınca direk bilgisayarı sıfırladım ve baştan kurdum daha hızlı oldu sorunu çözemeyen arkadaşlar sorununuz devam ederse format atılması gerekiyormuş bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı