Dell laptop ekran kartı değişimi

caganaydogmus34

Decapat
SSD veya HDD modeli
128 gb ssd
Arkadaşlar merhaba. Laptopumun ekran kartı resmen tarihi eser :D ve bende bu ay değiştirmek istiyorum. Acaba değiştirebilir miyim? bir yerde okudum 5 dk önce sanırım tüm parçalar değişiyormuş ekran kartı ile eğer böylese RAM'larimi ve işlemcimi de değiştirebilirim. Zaten değiştireceğim hazır RAM alıyorken ekran kartı işte işlemci falanda değiştireyim dedim.

Anakart: Dell inc. 0yjvvn A00.

İşlemci: Intel Core i5 3427u 1.80-230GHz 2 çekirdek 4 mantıksal işlemci.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-23 103724.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-23 103724.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 36
Maalesef her laptopun ekran kartı değişmiyor ve cihazınızda da harici bir ekran kartı da olmadığı için bu yöntem pek mümkün değil.
Sana önerim VPN'le Avrupa GeForce NOW servisine bağlanman.
Ev internetin 20 Mbps civarıysa sorunsuz oynarsın.
Avrupa'yla olan saat farkımızdan dolayı sabahtan öğlen 12'ye kadar Almanya GeForce NOW sunucusunun bedavasında sıra olmadan girebiliyoruz.
Öncelikle Google chorem tarayıcına ZenMate VPN indir eklenti olarak.
Sonra konumu Almanya olarak çalıştır.
Play. GeForce NOW sitesine girip NVIDIA hesabınla giriş yap.
Oyununu seç Steam veya Epic hesabını gir.
Oyun hazır tam ekran yapacağız dediği an ZenMate VPN uygulamasını kapat ve oynun keyfini sür.
Ben kendime yeni bilgisayar alana kadar böyle bayağı oyun oynadım umarım senin de işine yarar. Yapamadığın yer olursa yaz yardımcı olurum.

Şu an araştırdım da bazı Dell laptoplarda MXM portu oluyormuş ama cihazınızın işlemcisi ve mevcut dolar kurunu düşününce astarı yüzünden daha pahalıya gelecektir. İlla kararlıysanız cihazın model numarasıyla aratıp MXM uyumu var mı diye baktıktan sonra içini açıp MXM portuna bakabilirsiniz.
Konuyla alakalı sayın @Recep Baltaş ın güzel bir videousu vardır onu da izlemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı