Dell Laptop Logoda Takılı Kalıyor

sthtoremember

Hectopat
Dell Inspiron N4050 bilgisayarım 2 gündür sabahları açtığımda Dell logosunda takılı kalıyor. Pili, Caddy HDD’yi falan çıkarıp bekleyince açılıyor. Sorun ne olabilir? Sanırım statik elektrikle ilgili bu durum. HDD’de sorun yok yeni sayılır. Pil ve Caddy HDD olmadan bir kere açıldığında kapatıyorum, hepsini geri takıyorum sonra normal açılıp kapanmaya devam ediyor, ertesi sabah tekrar aynı sorun. İki gündür böyle. BIOS piliyle falan ilgili olabilir mi buna benzer şeyler okudum bazı yerlerde? Teşekkürler şimdiden.

BIOS ve HDD firmware guncellemeleri var mi diye kontrol edin? Ayni HDD'yi eger SATA slotunuz varsa ( ki CD-ROM yuvasi varsa vardir ) oraya takip sistemi acmayi deneyin. CD-ROM slotu BIOS'ta CD tanimlama icin ozellestirilmis olablir.

CD-ROM’a taktığım HDD’yi aylardır sorunsuz kullanıyorum. Sorunun bu olduğunu sanmıyorum. Şuan Dell Diagnostic testi yapıyor bitince güncelleme var mı diye kontrol edeceğim teşekkür ederim.

Herşey takılı ama Caddy olmadan dene.

Bu sabah bunu yaptığımda ilk açılmadı. Daha sonra biraz bekledim açıldı. Açılınca kapattım Caddy’yi taktım sorunsuz açılmaya devam etti. Acaba sabaha kadar kendini elektrikle mi yüklüyor da ben sabah her şeyi çıkarınca yükünü boşaltıyor diye düşünüyorum. Böyle bir şey var mı ve mümkün mü emin değilim ama diğer forumlarda bu sorunun eksik topraklama hattından kaynaklandığını okudum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı