Dell laptop "no bootable device" hatası

justblockopss

Centipat
Merhaba Dell laptopum açılmıyordu ekrana bu hata geliyordu:

Screenshot_20230928_122447_YouTube.jpg

Bunu düzeltmek için intenetdeki yolları denedim onu düzelince ise bu hatayı almaya başladım:

Screenshot_20230928_115844_Chrome.jpg

Bunu da araştırdım disk arizasindan dolayı oluyormuş içindeki SSD'yi çıkartıp yerine Windows'un kurulu olduğu başka bir SSD taktım çalıştı, bozuk olan SSD'yi başka cihazlara taktim veriyi kurtarmak için orada da bilinmeyen aygıt olarak algiladi o yüzden SSD de işlem yapamadım.
Sorum şu bu SSD hala kurtarılabilir mi, format vs atsam düzelme imkanı var mı?

Son düzenleme:
Merhaba Dell laptopum açılmıyordu ekrana bu hata geliyordu:

Eki Görüntüle 1959903

Bunu düzeltmek için intenetdeki yolları denedim onu düzelince ise bu hatayı almaya başladım:

Eki Görüntüle 1959904

Bunu da araştırdım disk arizasindan dolayı oluyormuş içindeki SSD'yi çıkartıp yerine Windows'un kurulu olduğu başka bir SSD taktım çalıştı, bozuk olan SSD'yi başka cihazlara taktim veriyi kurtarmak için orada da bilinmeyen aygıt olarak algiladi o yüzden SSD de işlem yapamadım.
Sorum şu bu SSD hala kurtarılabilir mi, format vs atsam düzelme imkanı var mı?
SSD'yi başka aygıta taktığında eğer Disk Yöneticisinde görünüyorsa oradan sıfırlayıp Harf vererek açmasını sağlayabilirsin tabii bozulmamışsa. Markası nedir SSD'nin?

Onu bilmiyorum PC benim yazdım ama aslında bir tanıdığın.
Peki bu sorunu nasıl çözebilirim, yapacak hiç mi bir şey yok?
Benim bilgim kadarıyla yapacak bir şey yok. SATA SSD to USB dönüştürücüler var belki USB ile takarsan okur o zaman format atılabilir. Ama dediğim gibi bir kere bozulduysa tekrar etmesi mümkün. Ben güvenmezdim bir daha.

Geri
Yukarı