Dell latitude "bellek algılanmadı" hatası

munhasir

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Sorumlusu
Merhabalar deel latitude, model numarasını not almadım. PC 8 GB RAM'le geliyor 16 GB yapmak için 8 GB ilave yaptım sonrasında sistem uyarı ışıklarıyla hataya düşüyor 2 sarı 3 beyaz şeklinde baktığım zaman hata bellek algılanmadı olarak gözüküyor ne yaptıysam sonuç alamadım nasıl bir çözüm üretebilirim?

Aldığınız RAM uyumlu değildir veya uyumlu çalışmıyordur. Tek tek deneyin ikisini de çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Ayrı ayrı çalışıyor mu RAM'ler? Aldığınız ve mevcut elinizde olan RAM'lerin serileri nedir paylaşın lütfen sistem bilginizle birlikte.

İşin garip tarafı da orda cihazın kendi içinden çıkan ram'lede çalışmıyor büyük ihtimalle tedarik ettiğim firmaya teslim edeceğim. (8 Samsung şuan kapalı durumda göremiyorum, Takmış olduğum ram kingstone.) Bu cihazdan toplam 2 adet aldım diğer cihazda hiç bir sıkıntı yaşamadım ama bu cihaz problem teşkil ediyor her halde bende anlam veremedim .

İşin garip tarafı da orda cihazın kendi içinden çıkan ram'lede çalışmıyor büyük ihtimalle tedarik ettiğim firmaya teslim edeceğim. (8 Samsung şuan kapalı durumda göremiyorum, Takmış olduğum ram kingstone.) Bu cihazdan toplam 2 adet aldım diğer cihazda hiç bir sıkıntı yaşamadım ama bu cihaz problem teşkil ediyor her halde bende anlam veremedim .
BIOS'u resetlemeyi deneyin. Yeterli bilginiz yoksa kalkışmayın bu işe notebook'u sökmeniz gerekiyor. Muhtemelen BIOS pili iki pinli bir kablo ile bağlıdır, bazı modellerde bacakları lehimli geliyor. Pilin pinlerini çıkarıp resetledikten sonra kendi eski kullandığınız RAM ile tekrar deneyin. Yine çalışmıyorsa evde yapabilecek pek bir şeyiniz olduğunu düşünmüyorum. Uygun olmayan RAM'lerden dolayı anakartınız zarar görmüş olabilir.

BIOS'u resetlemeyi deneyin. Yeterli bilginiz yoksa kalkışmayın bu işe notebook'u sökmeniz gerekiyor. Muhtemelen BIOS pili iki pinli bir kablo ile bağlıdır, bazı modellerde bacakları lehimli geliyor. Pilin pinlerini çıkarıp resetledikten sonra kendi eski kullandığınız RAM ile tekrar deneyin. Yine çalışmıyorsa evde yapabilecek pek bir şeyiniz olduğunu düşünmüyorum. Uygun olmayan RAM'lerden dolayı anakartınız zarar görmüş olabilir.

Bios sıfırlama olayınıda gerçekleştirdim dediğiniz gibi fazla kurcalamaya gerek yok her halde yoksa bu işten zararlı ben çıkacakmışım gibi duruyor bilgi için çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Belleklerde sorun olabilir mi ?

Testini yaptım belleklerde problem yok aynı seri numaralı iki ram de taksam sonuç değişmedi zaten muhtemelen beni aşan bir konu var orda bilgi için teşekkür ederim .

Yeni konular

Geri
Yukarı