Dell Latitude E6540 laptopa macOS Big Sur kurma

Baki Akyüz

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
120GB SSD, 500GB HDD
Ekran kartı
Intel HD 4600, Radeon HD 8790M
İşlemci
Intel i5-4300M
Dell Latitude E6540 laptopa macOS Big Sur kurmaya çalışıyorum ama "disk bölümleri inceleniyor" kısmında kalıyor. Bilgisayar donmuyor tamamen her şey çalışıyor ama bir sonraki ekran gelmiyor. Kullandığım dosyalar aşağıdadır.

EFI dosyası: e6540 EFI.rar

RAW dosyasını bu linkten indirdim. OpenCore: macOS Big Sur 11.6.1 Intel & AMD kurulum imajı

Problemin fotoğrafı:
big.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskinizin modeli nedir?

HDD: Seagate ST500LM000 500GB hybrid SSHD.
SSD: Team T253LE120G.

Ben HDD'ye kurmak istiyorum. Başka bir forumda Intel Rapid Storage Technology'yi BIOS'tan kapatın yoksa diski göremez diyorlardı. Ben BIOS'a girdiğimde Intel Rapid Storage Technology açık gözüküyor ama kapatmak için aktif değil. Birazdan fotoğrafını ekleyeceğim.

Evet SATA Mode da AHCI olmalı, bazi laptoplarda sadece Intel Rapid olarak kalabiliyor. Umarım sizinki de öyle değildir.

Evet SATA mode da AHCI olmalı, bazi laptoplarda sadece Intel Rapid olarak kalabiliyor. Umarım sizinki de öyle değildir.

IMG_20220529_120303.jpg bu ayardan bahsediyordum. Ama şu an kapalı gözüküyor bir daha kurmayı deneyeceğim.

SATA AHCI Mod'da şu an.
Tekrar denedim yine aynı yerde kaldı. Bu Big Sur dosyasını kullanan diğer kişilerde de aynı sorun oluyordu. Technopat Sosyal'de konu altında çözümünü bulamamışlardı.

Acaba RAW dosyası ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi? Başka bir RAW dosyası ile mi denemeliyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı