Dell n5110 bilgisayarım yavaşladı. Neler yapmak gerek?

s.ahi

Hectopat
Merhabalar.

Dell Inspiron N511 marka laptopum var.

Özellikleri:

• i5 işlemci
  • 8 GB DDR3 RAM
  • 1 GB Nvidia 525m
  • 64 bit Windows 7 Ultimate

Performans için ne gibi işlem yapmam gereklidir.

Özellikleri bu kadar iyi olmasına rağmen bilgisayar çok yavaş. Formatı yeni atmış bulunmaktayım. Laptop daha 1,5 senelik.

Recep Baltaş abi özellikle senin ilgilenmeni istiyorum. Diğer arkadaşlarda yardımlarını esirgemesinler.

Özellikleri çok mu iyi? Sen bir bak istersen 525'in performansına. Ve evet arkadaşa katılıyorum işe Windows 8 kurarak başlayabilirsin. Babamda da o laptop var minecraft bile kasıyor.

Öncelikle şunu belirtmek gerek ki bilgisayarınız üst seviye bir dizüstü değil. Orta seviyelerde donanımlara sahip bir dizüstü. Windows 8.1 yükleyerek ve donanım takviyesi olarak da SSD alarak işe başlayabilirsin. Bunlar günlük işlerini hızlandıracaktır fakat oyunlarda etkisi olmayacaktır ki 525m giriş seviyesi ile orta seviyenin arasında bir performans sunar.

performanstan kastım oyunlarda sıkıntı yaşamıyorum.
normal günlük işlerimdede çok yavaş kalıyor.
windows 8 de yükledim iyice yavaşladığını gördüm.
SSD olarak ne önerirsizin ucuzmudur.
Hemde SSD alacak durumum yok malum öğrenciyiz eldekiler

Gereksiz hizmetleri kapat. Gereksiz programları kaldır. CCleaner ile çöp dosya ve kayıt defteri temizliği yap. Disk birleştirme işlemi yap. (Auslogics Disk Defrag tavsiyemdir.) Sürücülerin BIOS dahil güncel olsun. Windows güncellemelerini yap. Kesinlikle Windows 8.1 kurun.

Tamam bu gün Windows 8.1 single league x64 indiriyorum. Akşama hazır olur heralde. Sonra yardımlaşırız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı