Dell N5110 ML3U Ses Driver

anca

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Dell N5110 bilgisayarım var. i7, 8 GB RAM, Nvidia + Intel ekran kartı. Ben buna ML3U sorunsuz kuruyorum ama ses driveri hariç hiçbir driverini yükleyemedim, bayağı uğraştım. Bu modelde iAtkos ML3U'yu sorunsuz kullananlar var, yardımcı olabilir misiniz?

Bu arada PC'yi bir süre kullanmadım beklemeye aldı başlatmak istediğimde boot alanında "hibernated" yazıyor ilerleyince hep reset atıyor bir türlü açamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bu konunun başlığı bu değildi. Makale'de zaten "Ses driveri hariç hiç bir sürücüyü bulamadım" diye belirttim. Dell n5110 Wi-fi ve Bluetooh sürücüsünü yüklemekte sıkıntı çekiyorum. VoodooHDA 2.7.3 ile sesi zaten halletmişdim.

Wi-Fi için şunu dene:
Dell n4050 "Dell Wireless 1702 802.11b/g/n"
Ekran kartı için aşağıdaki yönergeleri takip et.
  • Bütün sürücüler sorunsuz yüklenmesine rağmen tam yükleyiciye ulaşma esnasında duruyorsa ekran kartı sürücülerini (Kext) silebilirsiniz:
    • ATI = AMDRadeon* ve ATI*
    • Intel = AppleIntelHD*, AppleIntelSNB* ve AppleIntelFramebuffer*
    • nVidia = NVDA* (ve varsa GeForce*)
Alternatif olarak Single User Mode'da boot ederek Kext'leri başka bir klasöre de taşıyabilirsiniz (Clover'da boşluk tuşuna basarak seçebilirsiniz bu modu). Single User moduna girdikten sonra çalıştıracağınız komutlar:
Kod:
fsck -fy

mount -uw /

mkdir /kext_backup

cd /System/Library/Extensions

mv AppleIntelHD* AppleIntelSNB* AppleIntelFramebuffer* AMDRadeon* ATI* GeForce* NVDA* /kext_backup

rm ../Caches/com.apple.kext.caches/Startup/kernelcache

reboot
Hibernate sorunu için ise Config.plist dosyanı text edit ile aç. Boot dizini altına şu kodu ekle.
Şöyl görünecek:
Kod:
<key>Boot</key>
<dict>
...
<key>NeverHibernate</key>
<true/>

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı