ML2 Dell n5110 Ses sorunu çözümü

mozguner

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Başarılı sayılabilecek bir kurulum yaptım Dell n5110 laptopuma. Öncelikle sistemimi belirtmek isterim benzer sistemli arkadaşlarda ses sorunu yaşayanlara çözümünü paylaşacağım.

-İntel 2. nesil i3 işlemci
-128GB Sandisk SSD Extreme ve Normal 320gb harddisk
-İntel hm65 çipset ve hd3000 onboard ekran kartı
-Ses kartımın modeli Dell sitesinde IDT 92HD87B1 olarak belirtilmiş bu galiba intel hd sounds olarak adlandırılıyor.

Sistemim böyle arkadaşlar şimdi sesi nasıl aktif edeceğiz onu anlatacağım. Paylaştığım dosyada KextUtility HDAEnable12 ve

4085-AppleHDA.kext zip olarak mevcut. Bunların hepsini masaüstümüzde önce zipten çıkartıyoruz.KextUtilityApp programımını açıyoruz ve biraz beklemek ve sabretmek gerekiyor bizden şifremizi isteyecek ve buraya şifrenizi yazın oncelikle. Sonra HDAEnabler12.kext isimli dosyayı programda yazıların geçtiği yere sürükle bırak yöntemiyle atıyoruz ve tekrar şifre yazıyoruz. Bilgisayarımıza bir reset atıp aynı işlemi AppleHDA.kext için yapıyoruz sonra bilgisayarımza yine güzel bir reset atıyoruz.

-Çok ufak bir şekilde nasıl başarılı bir kurulum yaptığımdan bahsetmek isterim. Çalışır şekle getirene kadar 6 kere format attım, ses kartını çalışır hale getirene kadar ve en son temiz kurulum haline getirene kadar 12 kere format attım galiba. Kurulum da özelleştir ekranında seçtiklerimden bahsetmek istiyorum.( Seçili olan çoğu şeye dokunmadım aslında )

-SSD sahibi olduğumdan ssdtrim özelliğini aktif ettim
-Mac Modelini ilk başta seçili olanın yanındaki işareti kaldırdım ve macbook 8,1 seçtim
-Bu klavye ve mause'un çalışması için şu PS/2 gibi bişey vardı onuda seçtim ve kurulum sırasında klavyeyi Türkçe Qwerty Pc olarak seçtim.
-İntel hd3000 ekran kartını seçtim.Bu kadar arkadaşlar umarım temiz ve başarılı bir kurulum yaparsınız.

Sevgiler saygılar

Download Linki : https://docs.google.com/file/d/0B-HPBE3udOgrdUIxWk90WHhkM1E/edit?usp=sharing

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kartı için boş yere bu kadar uğraşmışsın. Multibeast ile Voodoo HD2.7.2 kext i hiç uğraştırmadan sorun çözüyor zaten. Dell inspiron n4050 laptop ta sorunsuz çalışıyor (Ses kartı modellerimiz seninkiyle aynı)...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı