Başarılı Kurulum Dell Optiplex 7050 macOS Monterey

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 aylık bir deneme yanılma sürecinden sonra macOS 12.1 Monterey sürümünü bilgisayarıma full stabilizasyon ile çalıştırmayı başardım.
Karşılaştığım sorunlar:
- Ilk başlarda macOS kurulumda USB portlarını tanımadığı için kurulum yapamadım. Bunu GitHub - kholia/OSX-KVM: Run macOS on QEMU/KVM. With OpenCore + Big Sur + Monterey support now! Only commercial (paid) support is available now to avoid spammy issues. No Mac system is required. adlı bu depoyu kullanarak oluşturduğum QEMU sanal makinesi aracılığıyla sabit diskime kurulum yaparak çözdüm.
- USB portlarımı ise Hackintool adlı bir program aracılığıyla sisteme tanımladım.
- Sistemdeki AMD Radeon R7 450 ekran kartımı macOS tanımıyordu, bunu Whatevergreen.kext adlı çekirdek eklentisi ile çözdüm.
- Sistem uykudan uyandıktan sonra çok yavaş çalışıyordu bunuda aynı şekilde Whatevergreen.kext ile çözdüm.
Yukarıdakiler karşılaştığım temel sorunlardı onun dışında ufak tefek sorunlar yaşadı ama onları çözme bir program kurmak kadar kolaydı.

Merak edenler için kullandığım EFI (Bu EFI micro versiyonu için ve bendeki normal Optiplex 7050'de çalıştırmak için bazı modifikasyonlarda bulunmam gerekti.):
Screenshot 2022-03-06 at 12.57.19.png

Eğer sorularınız varsa yorumlarda sorabilirsiniz.
Güncelleme: Kullandığım EFI klasörünü kendi modifikasyonlarımla birlike buraya yükledim. GitHub - B4tuhanY1lmaz/Dell-Optiplex-7050-Hackintosh: OpenCore EFI for the Dell Optiplex 7050 Tower

Son düzenleme:

Geri
Yukarı