Dell OptiPlex GX280 Termal Macun

InMyHell

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Dell OptiPlex Gx280 marka kaç yıllık olduğunu bilmediğim bir bilgisayar var. 3-4 Haftaya kadar çalışıyordu. Yeni bir sorun oldu bilgisayar açılıyordu, işlemci fanı çalışıyordu ama uçak kalkar gibi ses çıkarıyordu. Sorunu fanın üzerine basılı tutarak geçici çözmüştüm. Şimdi kelepçe ile sorunu kökten çözdüm. Ama yine bir sorunla karşılaştım. Bilgisayar açılıyor, ekrana görüntü geliyor ama 20-30 saniye içinde bilgisayar kendini kapatıyor. Ne sorunlu bilgisayar yav. Bence sorun termal macunda. Ben bu bilgisayara hangi termal macunu sürmeliyim?
OIO.jpg
P.jpg

Son düzenleme:
Kepçe ile derken ? Fanı durdurduysan sistem açılır açılmaz aşırı ısınıyor ve kapanıyor sonuç olarak da. Fan bilya dağıtmış. Yeni bir fan tak ve sonra da termla macunu yenile. Sadece macun sorunu çözmez.

Kepçe değil kelepçe. Herhalde yanlış okudunuz. Yada ben yanlış yazdım. Resim yükledim. Resimden kelepçeyi daha rahat görebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı