Dell P2414H tüplü televizyona benzeyen piksel hareketleri

egenalbandit

Kilopat
Dell P2414H kullanıyorum, videoda görüldüğü gibi "camera grid" efektine benzer bir şey oluştu. Monitörde çizgiler halinde hareketlilik var. Bilgisayarı gece açık bırakmıştım indirme yapması için, sabah kalktığımda bu manzarayla karşılaştım. Monitör kapalıydı, elektrik kesintisi olmadı.
Sorun videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitöru başka bir cihazda deneyin monitör fabrika ayarlarına döndürün olmadı.
Fabrika ayarlarına döndürdüm, işe yaramadı. Birazdan başka cihazda deneyeceğim.
Başka bilgisayarda, başka kablo ile denedim. Sorun devam ediyordu. Görüntü kablosunu bağlamayıp sadece güç kablosu ile açtığımda da sorun devam ediyordu. Panel kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Nerede tamir ettirebilirim, veya tamir masrafı yeni monitör fiyatına yaklaşır mı?

Son düzenleme:
Fabrika ayarlarına döndürdüm, işe yaramadı. Birazdan başka cihazda deneyeceğim.
Başka bilgisayarda, başka kablo ile denedim. Sorun devam ediyordu. Görüntü kablosunu bağlamayıp sadece güç kablosu ile açtığımda da sorun devam ediyordu. Panel kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Nerede tamir ettirebilirim, veya tamir masrafı yeni monitör fiyatına yaklaşır mı?
Garanti var ise servise yok ise ücreti karşılığında, televizyon PC parçaları ile uğraşan yerlerden tamir etirebilirisniz panel değişimi yenisine yakın bir fiyat olur monitörü tüm özeliği ve parçası paneldir.

Yeni konular

Geri
Yukarı