Dell P2419h monitör hasarlı mı?

Ufak izi tam anlayamadım ama çıtadaki boşluk normal.
Bunun nedeni tamirat için bazı monitörler öndeki çıta sökülerek LCD panele ve devre kartlarına ulaşılırken bazı monitörler arkadaki kapak açılarak ulaşılır.
Ön çıta sökülerek ulaşılan monitör modellerinde bu boşluk normal.
Videoda gösterdiğin Samsung'un arkasında kasayı sökmek için muhtemelen vidalar vardır.
Dell de vida yoktur diye tahmin ediyorum kontrol edebilirsiniz.

Hocam, benim monitörde arkada da vida var önde de boşluk var. monitör
Aşağıya fotoğraf bıraktım netten buldum.

Dosya Ekleri

• www.PNG
    www.PNG
    13,6 KB · Görüntüleme: 27
Dediğim gibi boşluk normal hocam ama iz konusunda bir şey diyemiyorum.
Ekranın üzerinde koruyucu jelatin falan olabilir mi?
Samsun’un arkasına baktım askı vidaları dışında birşey göremedim. Koruyucu olabilir ama koruyucularda neden iz var ayrıca soymak istemiyorum. Kaplamaysa zarar vermeyeyim diye.
Baya tedirgin etti beni o boşluk.

Samsun'un arkasına baktım askı vidaları dışında bir şey göremedim. Koruyucu olabilir ama koruyucularda neden iz var ayrıca soymak istemiyorum. Kaplamaysa zarar vermeyeyim diye.
Bayağı tedirgin etti beni o boşluk.

Eğer jelatin varsa ekranın üzerinde nakliye sırasında çizilmelere karşı bunu çekarmanız lazım.
O iz jelatini kaldırabilin diye vardır.

Eğer jelatin varsa ekranın üzerinde nakliye sırasında çizilmelere karşı bunu çekarmanız lazım.
O iz jelatini kaldırabilin diye vardır.
Parmağımla tırnaklarımla denedim ama çıkmıyor zorlarsam çıkabilir. Telefonlardaki jelatin gibi değil ayrıca normalde göz ilede zor görülüyor. Kamerayla monitöre yaklaşıp baya uğraştım size göstermek için.

Samsun'un arkasına baktım askı vidaları dışında bir şey göremedim. Koruyucu olabilir ama koruyucularda neden iz var ayrıca soymak istemiyorum. Kaplamaysa zarar vermeyeyim diye.
Bayağı tedirgin etti beni o boşluk.

Benim boşluk olmayan monitörde de yok arkada vida. Fakat göze batmıyorsa dert edilecek bir durum değil.

Parmağımla tırnaklarımla denedim ama çıkmıyor zorlarsam çıkabilir. Telefonlardaki jelatin gibi değil ayrıca normalde göz ile de zor görülüyor. Kamerayla monitöre yaklaşıp bayağı uğraştım size göstermek için.

Telefondaki gibi değilse zorlamayın.
Çok rahatsız edici değil ise ve ölü piksel yoksa sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı