Dell "Refurbished" Monitör Gönderdi

ozturkfaruk

Hectopat
Daha fazla  
Herkese kolay gelsin arkadaşlar. D2417DG model monitörümden "çıt çıt" sesi gelmesi nedeniyle dün DELL Teknik Servis'i aradım. Durumu anlattım ve benden fotoğraf istediler. Size yeni bir monitör göndereceğiz monitörün içinden kabloları çıkmayacak eskilerini kullanacaksınız dediler. Bugün UPS kargoyla geldi. Monitör kutusunda değil normal kahverengi bir kutunun içine baloncukların içine ayakları kurulu bir şekilde geldi. Etrafı jelatinliydi. Sıfır sandım ta ki monitörün altındaki "REFURBİSHED" yazısının görene kadar. Büyük ihtimal tamir gören bir ürünü jelatinleyip bana gönderdiler. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese kolay gelsin arkadaşlar. D2417DG model monitörümden "çıt çıt" sesi gelmesi nedeniyle dün DELL Teknik Servis'i aradım. Durumu anlattım ve benden fotoğraf istediler. Size yeni bir monitör göndereceğiz monitörün içinden kabloları çıkmayacak eskilerini kullanacaksınız dediler. Bugün UPS kargoyla geldi. Monitör kutusunda değil normal kahverengi bir kutunun içine baloncukların içine ayakları kurulu bir şekilde geldi. Etrafı jelatinliydi. Sıfır sandım ta ki monitörün altındaki "REFURBİSHED" yazısının görene kadar. Büyük ihtimal tamir gören bir ürünü jelatinleyip bana gönderdiler. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?

Sıfır ürün isteyin vermezlerse tüketici haklarına gidin.

Firma teknik servisleri bunu hep yapıyor. Sizin ürünü de başkasına Refurbished olarak gönderecekler. Sıfır ürün vermek zorunda değiller yine sizin ürünü tamir edip size gönderebilirler. Sizi bekletmemek adına böyle bir şey yapmışlar tüketici hakları buna bir şey diyemez sıfır ürün verip vermemek tamamen onların elinde olan bir şey. Ayıplı mal statüsüne girmedikçe sıfır ürün vermezler ve bunun için en az 3 kere aynı sorundan teknik servise gidip sorunun aynı olduğuna dair onay almak zorunda.

Anlasilan sorun cok buyuk degil diye gerekli parcayi degistirip yollamislar. Firma, sifir yollamak zorunda degil. Sorun olursa yine yollayacaksiniz.

Unutmayin! Urun artik daha hassas.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı