Dell S2422HG monitör İncelemesi

Benim siparişim de geldi. Ürün çok güzel ölü pixel yok fakat ekranin en üst çerçeve tarafında, nasıl diyim amoled yanığı gibi çok hafif bi siyahlık var ilginç bir şekilde üstten bakınca hiç birşey yok düz bakınca belli oluyor. Sizce nedir bu olay yardımınıza ihtiyacım var.

Görseli yakınlaştırırsanız görebilirsiniz.
Pembelik kameradan kaynaklanıyor. Renkleri çok beğendim.
@itskrang Hocam sizde kontrol ederseniz sevinirim.
@LaMorte

Son düzenleme:
Merhaba, normal bir durum çoğu monitörde bulunuyor. Testin adı da gray uniformaty yani gri tekdüzelik olarak geçiyor.
https://i.rtings.com/assets/products/h0yYKacV/lenovo-q27q-10/dse-large.jpg
https://i.rtings.com/assets/products/dDoWGGhJ/asus-proart-display-pa278qv/dse-large.jpg
Bu monitörler birbirinden çok farklı monitörler.

Hocam bende durum böyle. Hafif vinyet efekti gibi bir durum var anladığım kadarıyla. Genelde çoğu monitörde olur bu durum. Sizi rahatsiz etmiyorsa kafaya takmayın.
Benim monitörümde böyle görünüyor karşılaştırabilirsiniz dilerseniz.

Buraya gelen insanlar muhtemelen monitörü araştırıyordur. Dell Avusturalya üstünde %90 NTSC (CİE:1976) renk gamutunu sağladığı belirtilmiş.
Features
ComfyView, 99% sRGB colour gamut, Flicker Free technology, 8-bit gamma, Dell Easy Arrange, 90% (CIE 1976) colour gamut

2 gündür monitöre dair bir inceleme bulamamıştım sanıyorum global pazara gireli daha 1 ay bile olmamış, anlayacağınız yeni bir model bu yüzden de alıp almamak adına tereddütlerim vardı ta ki bestbuy feedbacklerini görene kadar, az önce ben de sipariş ettim siparişimin üstüne de sizin incelemenizi görmüş olmak içimi bir nebze daha rahatlattı. İyi günlerde kullanmanızı diliyorum.

Teşekkürler hocam, hayırlı olsun

Merhaba ben konuya hakim değilim. Bu iyi bir şey mi ?

Merhaba ben konuya hakim değilim. Bu iyi bir şey mi ?
Elbette iyi bir şey. Bu bütçedeki yüksek tazelme hızlarına çıkan monitörlerde genellikle %72 NTSC renk gamutu sunuyor.
CIE:1976 ise CIE:1953 ve CIE:1931'e göre daha kapsamlı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…