Dell S2422HG monitör İncelemesi

Hocam ben de bu monitörü düşünüyorum elinizde HDMI 2.0 HDMI kablosu varsa onla kaç hz alabildiğinize bakar mısınız? Eğer HDMI üzerinden de 144-165 Hz verebiliyorsa bunu alacağım.

Hocam ben de bu monitörü düşünüyorum elinizde HDMI 2.0 HDMI kablosu varsa onla kaç hz alabildiğinize bakar mısınız? Eğer HDMI üzerinden de 144-165 Hz verebiliyorsa bunu alacağım.
2x HDMI 2.0 portu var ve 1080P'de 240Hz'e kadar alabiliyorsunuz.

Memnun olan kişileri görmek mutlu etti . Birkaç monitöre kayıp duruyordum, iyi oldu bu.

ürün sapasağlam geldi, herhangi bir ölü piksel yok hızlıca testleri yaptım gayet güzel gözüküyor, detaylı incelememi şöyle 1 haftalık kullanımdan sonra yazarım

ürün sapasağlam geldi, herhangi bir ölü piksel yok hızlıca testleri yaptım gayet güzel gözüküyor, detaylı incelememi şöyle 1 haftalık kullanımdan sonra yazarım
Hayırlı olsun hocam, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle

@sebara @Xanthe# @filozof @Ahmet inci @7777 @Exinie
Başardım! Sonunda bu monitörün nasıl %99 sRGB olurken, aynı zamanda %90 DCI P3 olduğunu sonunda anlayabildim.
sRGB için ayrı bir modu olması bu monitörü bir tık daha ileri alıyor. sRGB için ayarlanmış görseller için aşırı doygun bir görsel olmaması için sRGB %100 daha iyi oluyor.

"Burada bir sRGB rengi için örnekler gösterilmektedir gam sRGB uyumlu bir LCD monitörde (soldaki fotoğraf) ve geniş renkli bir LCD monitörde görüntülenen fotoğraf gam ancak sRGB ile uyumlu değil ve renksiz gam dönüştürme işlevi (sağdaki fotoğraf). Sağdaki fotoğraf canlı görünürken, fotoğrafın bazı kısımlarında doygunluk doğal olmayan bir şekilde yüksektir. Fotoğrafçının hayal ettiği renklerden ve sözde bellek renklerinden de önemli bir sapma görüyoruz."

@OMFG EPIC Oversaturrated dediğinizden sonra sayenizde araştırmaya koyuldum.
Hocam ARGB için de Adobe'nin oluşturduğu XY'de sRGB'ye göre yeşili ve maviyi daha çok kapsayan bir renk gamı olduğu söyleniyor. Ayrıca sadece Adobe programları için olduğu değil, uluslararası olmasa da yüksek pazar payına sahip olduğu söyleniyor.
Kaynak: EIZO monitor know-how: Understanding the Colour Gamut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…