Dell S2721DGF 2K 165Hz monitör incelemesi

Başka bir modelin özelliklerinde açıklaması yapılmış fotoğrafını bırakayım şuraya merak edenler olursa okuyup öğrenebilirler.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-31_223333.png
    79,2 KB · Görüntüleme: 195
Renk doğruluğu ve rgb, adobe rgb desteği nasıl arkadaşlar foto editing içinde kullanılır mı?

Renk doğruluğu ve rgb, adobe rgb desteği nasıl arkadaşlar foto editing içinde kullanılır mı?
Kesinlikle kullanılır. %120'nin üstünde sRGB'si var. Adobe RGB'de sanırsam %90+ civarlarındaydı.

Foto editing için hem kullanılır hem kullanılmaz.

Kullanılır, profesyonel IPS panellere yakın renk gamutuna sahip olduğu için. Üç aşağı beş yukarı idare eder.

Ama %100 renk doğruluğu ve gözün monitörde gördüğü renkte çıktı, baskı işiniz varsa KESİNLİKLE KULLANILMAZ..

Hali hazırda DELL SE2717H kullanıyorum ondan daha mı kötüdür.

sRGB, AdobeRGB, DCI P3 değerlerne bakmak lazım ama muhtemelen sizin monitörden daha iyidir.
LG'nin nano İPS'li modeliyle aynı panel ama kalibrasyon yapılması gerekli. Bu modelden iki tane kullandım. Model aynı olmasa farklı monitörler derdim.

Evet, bayram kampanyası dolayısıyla fiyat tekrar 3599₺'ye düştüğü için itopya'dan iki adet aldım. Benim alımımdan sonra stokta 10 adet kaldı bilginize. Alacak olanlar elini çabuk tutsun.

Kullanılmaz. Siz aşırı doygun bir görüntü görürsünüz, oluşturduğunuz görüntüler de solgun olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…