Dell Studio XPS 435MT Hackintosh Dual-Boot Sorunu

Alp Pesen

Kilopat
Yer
İstanbul şişli
Daha fazla  
Merhaba.
Dell sistemime Mac OS X El Capitan kurmak istiyorum, ancak daha önceki Yosemite denememde -Technopat rehberini kullandım- varolan Windows 10 açılamaz hale geldi. Ayrıca gerekli kext dosyalarını ve Nvidia web sürücülerini kurmama rağmen stabilite problemleri yaşadım.
Bu seferki denemem için yardımınıza ihtiyacım var. Sistemimin özellikleri şöyle:

• Intel Core i7-920 2.67 Ghz
  • 8 GB RAM -ileride yükseltilmesi düşünülüyor-
  • NVIDIA GeForce GT 220 1GB Ekran kartı -Pascal mimarili ekran kartları çıktığı zaman güncellemeyi düşünüyorum-
  • 1TB HDD -ileride yükseltilmesi düşünülüyor-
  • Realtek onboard ses kartı
  • Windows 10 Pro
-BIOS Ayarlarını iş yerinde olduğumdan dolayı daha sonra ekleyeceğim.-

Bilgisayarımı muzik prodüksyonlarım ve oyun için kullanmayı düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

+Pascal mimarisini beklemeli miyim ?

El Capitan kurabilirsin. Biliyorsun, Maxwell Kartların yerleşik desteği yok Sadece NVIDIA Web driver ile kullanabiliyorsun. Pascal 2016 ilk çeyrek çıkacak. OS X PAscal mimarisini destekleyecek mi, NVIDIA PAscal için bir Web sürücü ne zaman yayınlar mı, yayınlarsa ne zaman?.. Bu sorulardan sonra sen karar ver, bekleyip beklememek konusunda.

Sorun şu ki. BIOS ayarlarında SATA bölümünde AHCI bulunmuyor. Bilgisayar 2009 çıkışlı olmasına karşın eski American Megatrends 2005 BIOS mevcut. İnternette bilgisayarım için çok az kaynak mevcut olduğu için işin intihar uçuşuna döneceğinden korkuyorum. Bilgisayarımda uzun süre OS X üzerinden video/ses düzenlemeleri yapabilecek bir donanıma sahipmiyim ?

Geçenki kurulumumda AHCI seçeneği olmadığı için RAID seçeneğini kullanarak kurmuştum. Birdahaki kurulumda RAID seçeneği ile kurarsam bir problem yaşarmıyım?

-Sanırım Windows'u Önceden RAID Seçeneği ile kurmadığımdan dolayı sorun yaşadığımı düşünüyorum. Sıfırdan iki işletim sisteminide RAID seçeneği ile kurmam gerekiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı