OS X Dell xps 502l kurulum sorunu

Daha fazla  
Arkadaslar merhaba,
Uzunca bir süredir takip etmeme rağmen foruma yeni üye oldum. Özellikle Mac OS X yüklemeyle ilgili videolar gerçekten son derece profosyonelce hazırlanmış. Hakikaten kaliteli. Öncelikle bunu belirtmek isterim (kendim Almanya'da yaşıyorum. İyi derecede Almanca bilirim ,benzer konuları bir süredir Alman board' larında falan takip ediyorum. Ama bu şekilde düzgün ve profosyonel değiller). Her neyse, bende tüm uğraslarıma rağmen Laptop' a bir türlü Mac' i kuramadım. Bu sorunun kaynağını da çözemiyorum. Önerisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun. OS X Mavericks 10.9.5 USB Intel PC programını indirip ImageWriter programıyla USB' ye sorunsuz yazdım, ama bir türlü kurulum yapmıyor. Laptop açılırken USB' den başlatıyorum ve hata mesajları geliyor. Benim Laptop ve özellikleri:

Dell XPS 502L Teknik Özellikler

İŞLEMCİ
Intel® Core™ i7-2630QM, 2.0 GHz, 4C ChipsatzMobile Intel® 6 series express chipset HM67
İŞLEMCİ TÜRÜ
Intel Core i7
RAM
6000 MB, 1333MHz DDR3 Dual Channel
SABİT DİSK
750 GB SATA (7200 Rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ
DVD ± RW DUAL
İŞLETİM SİSTEMİ
Microsoft Windows 7 Home Premium 64 Bit)
EKRAN KARTI
Grafikkarte: NVIDIA® GeForce® GT 540M MB Ekran Kartı
EKRAN BOYUTU
15.5" (1366 X 768)
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
1366 x 768
SES ÇIKIŞI
SRS Premium Sound HD -JBL 2.1 Designed & Certified Speakers + Waves, MaxxAudio® 3: 2.1 Audio: 2 X 4W + 12W sub-woofer = 20 Watt total peak audio performance
USB
1xUSB2.0 1xUSB3 1x ESATA
Ayrıca webcam falan var.

Gelen siyah ekran üzerindeki hata metni şöyle :

> Intel UNDI, PXE-2.1 (build 083)

Copyright(c) 1997-2000 Intel Corporation

This Product is covered by one or more of the following patents:

US5,307,459,US5,343,872,US5,732,094,US6,570,884,US6,115,776 and

US6,327,625

Realtek PCIe GBE FAmily Controller SEries v2.37 (10-28-10)

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'de sorun olabilir. Ayrıca BIOS ayarlarında Boot öncelikerini kontrol et. Boot önceliğinin HDD olmasına dikkat et. Zira sorun Hackintosh ile ilgili değil.

Arkadaslar aşağıdaki resime kadar olanki bölümleri bir şekilde hallettim. Ama bu 'missing controller bluetooth transport' hatasında takıldim. Board' da bu konu daha önceden açılmış. Hemen her şeyi denememe rağmen buradan ileri gitmiyorum. Denedigim sürüm 10.9.5 Mavericks.
Anhang 1.jpg

USB / System / Library / Extensions içinden NVIDIA kextlerini yedeklerini aldıktan sonra sil ve tekrar dene.

ben dell 5520 bilgisayarıma kurmayı başardım ama wifi çalışmadığı için windows'a tekrar döndüm.
Dell Inspiron 3x21-5x21 Yosemite Clover - Başarılı Kurulumlar - iPhoneYardim.net

bu konuda kurulum yapan bir arkadaş var yardımıyla yapmıştım kurulumu burdaki kextleri felan indir dene o hatayı sorunsuz geçeceğini düşünüyorum. ben senin gibi herşeyi denememe rağmen o hatayı geçememiştim derdime derman bu konu oldu. bi incele kesinlikle sonuç alacağını düşünüyorum.

Ben dell 3521 kurdum. Hatta şimdi ondan yazıyorum. Niresh Yosemite kullan. Boot ederken sadece -v -x ve GraphicEnabler=Yes de. Eğer tabi ekran kartı dahili Intel HD varsa. Yoksa No olacak. Birde options' dan Inject EDID seç.
Benimde Wi-Fi kartım görmedi. Asus N10 nano aldım. Cayır cayır Mac kullanıyorum şimdi. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı