Dell T30 İşlemci yükseltmesi yapılır mı?

HeRoTR61830

Kilopat
Merhaba. Dell Poweredge T30 bir server makinem var. Bunun işlemcisi Intel Xeon E1225 v5. Bunun işlemcisini daha güçlü ve daha iyi yapmak istiyorum bu işlemciyi daha yüksek bir işlemciyle değişebilir miyim? Benim asıl isteğim örneğin Dell T40 ya T50 serilerinde olan işlemcilerden taksam daha iyi performans alabilir miyim ya da o işlemcileri takabilir miyim?

Sistem stabil paketlerin E3-1225, G4400 ve i3-6100. Bunlar arası sorunsuz geçiş yapabilirsin.

Biraz araştırırsan, destek verilmemşise de i7-6700K denemiş fakat Non-ECC ve Centos üzerinde. Tabi AMT uyumsuzluğu söz konusu. Tabi bu işlemciyi takarken hazır PSU'yu mu kullanmış yoksa güncellemiş mi o konuda bilgi görünmüyor.

Soketler aynı, T30 ve T40'ın farklarına da bakabilirsin en basiti PSU'ndan.

Son düzenleme:
Sistem stabil paketlerin E3-1225, G4400 ve i3-6100. Bunlar arası sorunsuz geçiş yapabilirsin.

Biraz araştırırsan, destek verilmemşise de i7-6700K denemiş fakat Non-ECC ve Centos üzerinde. Tabi AMT uyumsuzluğu söz konusu. Tabi bu işlemciyi takarken hazır PSU'yu mu kullanmış yoksa güncellemiş mi o konuda bilgi görünmüyor.

Soketler aynı, T30 ve T40'ın farklarına da bakabilirsin en basiti PSU'ndan.
Bu yazıyı görmüştüm bende fakat aralarında en iyi işlemci üzerinde bulunan E3-1225 v5 olarak görünüyor ben mesela t40 da bulunan E2224G işlemcisini yada lga1151 soket başka bir işlemciyi satın alıp takabilir miyim?

Bu yazıyı görmüştüm bende fakat aralarında en iyi işlemci üzerinde bulunan E3-1225 v5 olarak görünüyor ben mesela t40 da bulunan E2224G işlemcisini yada lga1151 soket başka bir işlemciyi satın alıp takabilir miyim?
Soket dışında anakartın desteklemesi (mesela i7-6700K çalıştırmış ama 7700K çalışmamış) deneme yanılma olacak, daha fazla enerji istemesini de düşünmen gerekli, bunun içinde intel'in sitesinden Watt değerlerini karşılaştırman iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı