Dell Vostro 5402 Windows 11 Bluetooth yok oldu

yemrewest

Hectopat
1 seneden uzun süredir hiçbir sorun yaşamadan kullandığım Bluetooth özelliği bugün bir anda çalışmamaya başladı. Sağ taraftaki kısayoldan açmayı denediğimde açılmıyordu. Sisteme girdiğimde ise açık gözüküyordu ancak işlem yapılamıyordu, kapatınca ise tekrar açılmıyordu. İnternette gördüğüm bazı çözümleri denedim ve en sonunda maalesef patladım sanırım. Şu an hiçbir şekilde Bluetooth özelliğiyle alakalı bir şey yok. Kısayol olarak da gözükmüyor, sistem kısmında da yalnızca cihaz ekleme seçeneği var. Bluetooth açma seçeneği yok. Sürücülerimi Aygıt Yöneticisi'nden güncelledim, laptopın kendi sitesinde gözüken driverı kurmayı denediğimde de hata aldım ancak anladığım kadarıyla Bluetooth driverı zaten son sürümde. Güncellemelerimi kontrol ettim. Sorun bir anda oluştu bilgisayarı kapattım yarım saat sonra tekrar açtığımda Bluetooth'u kullanamadım.

Laptop modeli: Dell Vostro 5402.

1711835839807.png

1711835866966.png

Aynı sorun pil tasarrufu modu için de geçerli ancak pil tasarrufu yok olmadı yalnızca açılmıyor sebebini anlamadığım bir şekilde.

Son düzenleme:
Herhangi bir değişiklik olmuyor. Aygıt yöneticisinde, Bluetooth aygıtı hala gözüküyor ancak bağlantı kuramıyorum.

Ayrıca şimdi fark ettim, eylem kısmında yardım dışında herhangi bir seçenek çıkmıyor şu anda.

Eki Görüntüle 2154997

Hangi yolları denedin de bu hale geldi? Bluetooth'u devre dışı bırak, bilgisayarı yeniden baslat.

Hangi yolları denedin de bu hale geldi? Bluetooth'u devre dışı bırak, bilgisayarı yeniden baslat.

Anlamadım açıkçası, Regedit'ten bir değer değiştirmiştim eski haline getirdim. Services kısmından 3 adet Bluetooth servisini elle çalıştırıp, otomatik seçeneğini seçmiştim ve Aygıt Yöneticisi'ni kurcalamıştım sanırım biraz. Bluetooth'u devre dışı bırakıp, yeniden başlatmayı denemiştim diye hatırlıyorum ancak tekrar deneyip geliyorum.

Değişen bir şey olmadı.

Son düzenleme:
Anlamadım açıkçası, Regedit'ten bir değer değiştirmiştim eski haline getirdim. Services kısmından 3 adet Bluetooth servisini elle çalıştırıp, otomatik seçeneğini seçmiştim ve Aygıt Yöneticisi'ni kurcalamıştım sanırım biraz. Bluetooth'u devre dışı bırakıp, yeniden başlatmayı denemiştim diye hatırlıyorum ancak tekrar deneyip geliyorum.

Değişen bir şey olmadı.

Donanım kimligi nedir Bluetooth aygıtının?

Yeni konular

Geri
Yukarı